Simisso.com
Kargo & Teslimat Süreçlerimiz

Yurt Dışı Kargo Süreçleri

Sepetinizi oluşturup alışverişinizi tamamlamak üzere ödeme sayfasına geldiğinizde sizden siparişinize ek olarak 250 TL Kargo bedeli tahsil edilecektir. Bu tutarın tamamı kargo ücreti olarak alınan bir ücret değildir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra paket ağırlığınıza göre bir hesaplama yapılacak ve kargo bedeliniz 250 TL’den düşürülerek geri kalan tutar ödeme yaptığınız karta iade edilecektir.

Yurt dışından yapılan alışverişlerin ödemeleri yalnızca kredi kartı ile yapılabilmektedir.

 Siparişiniz oluşturduğunuz gün içerisinde kargoya teslim edilecektir.

Vermiş olduğunuz siparişler adresinize TNT Kargo ile teslim edilecektir. TNT Kargo siparişinizi gümrüğe götürecek ve eğer var ise gümrük vergisi vb ek ödemeler için sizi arayarak sizin adınıza bu ödemeleri yapmak için onay alacaktır. TNT Kargo ödemiş olduğu ek ödemeleri paket teslimi esnasında sizden tahsil edecektir. Ek ödemelerin Simisso.com ile bir ilgisi bulunmamaktadır ve sipariş oluştururken yapmış olduğunuz ödeme ek vergileri kapsamamaktadır.

Yurt İçi Kargo Süreçleri

www.simisso.com bünyesinde oluşan her sipariş mutlaka kargo ile teslim edilmektedir. Farklı veya alternatif bir teslimat şeklimiz söz konusu değildir.

Siparişiniz kargoya verildikten sonra tarafınıza mail ve sms ile kargo takip linki gönderilmektedir. Size ulaştırdığımız kargo takip linki veya kargo gönderim kodlarını o günün akşamı saat 22:00 dan itibaren takip edebilirsiniz.

Lojistik birimimiz, hafta içi saat 17:00 ‘ a kadar, cumartesi günleri saat 13:00 ‘ a kadar verdiğiniz siparişleri aynı gün kargoya vermektedir. Cumartesi 13:00 ‘ dan sonra ve Pazar günü verdiğiniz siparişler pazartesi akşam saat 17:30 ‘ da kargoya verilmektedir. Resmi tatil günlerinde verdiğiniz siparişlerde takip eden ilk iş günü kargoya verilmektedir.

Kargo politikamız gereği; uzun araştırmalar sonucunda hangi bölgeye hangi kargo şirketinin daha hızlı ulaştığı ve teslimatı gerçekleştirdiği  sürekli izlenmekte ve sipariş adresinize göre kargo seçimi sistemimiz tarafından otomatik yapılmaktadır. Müşteri lehine bu teknolojik yapımız sebebi ile müşterilerimiz kargo seçimi yapamamaktadır.

Siparişlerinizin teslim süresini belirleyen aslen kargo şirketleridir. Normal koşullar altında kargo teslimatları bulunduğunuz il , ilçe, köy vb. yerleşim yerine göre 2-10 gün süresi içinde teslim edilmektedir. Bu süre tamamen kargo şirketinin kontrol ve insiyatifinde olup müdahaleye açık değildir. Bazı yerleşim birimlerinde kargo dağıtımı haftanın belirli günlerinde yapılmaktadır. Bu tip uygulamaya tabii konumlarda teslimat süresi bu takvime bağlı olarak sonuçlandırılabilmektedir. Kargonuzun hangi gün dağıtıma çıkacağını size iletilen kargo takip bilgisinden ulaşabilmektesiniz. Kargo teslimatında size ulaşılamaması durumunda kargo şirketlerinin politikaları gereği bildirdiğiniz teslimat adresine ya haber kağıdı bırakılmakta ya da sms ile kargonuzun size teslim edilemediği bildirilmektedir. Kargo şirketleri paketinizi bir kere dağıtıma çıkarmakta ve ikinci sefer tekrar adresinize teslimat gerçekleştirmemektedir. Bu sebeple dağıtım esnasında teslim alamadığınız paketi ilgili kargo şubesinden teslim almanız gerekmektedir.

Eğer sipariş içeriği ürünler acil ihtiyaç duyduğunuz unsurlar ise siparişiniz esnasında teslimat adresi olarak kargo şubesinden almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Adresinize en yakın kargo şubesine paketiniz gönderilecektir. Bu teslimat şekli ile paketinizi dağıtımda geçen süre göz önüne alındığında 1 ila 3 gün daha erken teslim alma imkanınız bulunmaktadır.

Siparişiniz, içi gözükmeyen ambalaj malzemesi ve içeriği gözükmeyen fatura ile teslim edilmektedir. Bu sebeple siparişinizin kargo görevlisi tarafından bilinme ihtimali yoktur. Son günlerde ortaya çıkan ve genel olarak güven zedelemesi yaşamış satıcı ve müşterilerin kullandığı şeffaf, içi gözüken vb. tanımlamalarla anılan paketleme sistemi gerek ürün yapımız gerekse müşteri güvenlik politikalarımız gereği tarafımızdan uygulanmamaktadır.

Siparişiniz teslim edilirken kargo şirketi sizden kimlik vb. bir belge istemektedir. Kriterler dâhilinde aynı adreste başkasına da teslimat yapılabilmektedir. Ürünün ambalajında yırtılma, kısmi de olsa açıklık veya deformasyon varsa lütfen paketi teslim almayınız. Ve en kısa sürede bize ulaşınız.

Siparişleriniz istisnasız Türkiye ‘ nin tüm noktalarına iletilebilmektedir. Bunun yanında sitemizde belirtilen 13 farklı ülkeye kargo gönderimi sağlayabilmekteyiz. Yurtdışı gönderim noktalarımızın arttırılması içinde sürekli çalışmaktayız.

Unutmayın; BİLDİRMEZSENİZ BİLEMEYİZ, BİLEMEZSEK ÇÖZEMEYİZ.

Bir sorunla karşılaştığınızda burada size yardımcı olmak için bekleyen bir ekibimiz olduğunu unutmayın.

Simisso Mutlu Müşteri Hattı 

0 850 888 0 855

bilgi@simisso.com

Almanya
Rusya
Yunanistan
Bulgaristan
Kosova
Sırbistan
İran
Irak
Kuveyt
Lübnan
Qatar
KKTC
Sepet (0)
Kategoriler