sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 276 ürün görüntüleniyor.

Pamuklu İp Modelleri

Giyim, ev dekorasyonu, döşeme gibi sektörlerde kullanılan ip çeşitleri birbirinden farklı yapılara sahiptir. Kimi doğal yapıları ve rahat dokusu ile tercih edilirken kimi ip çeşitleri sentetik ürünlerin karışımı ile sunuluyor olabilir.

Doğal içerikli örgü iplerinin başında pamuk ip gelir. Pamuk içeriği sayesinde oldukça yumuşak ve hafif bir yapıya sahip olan koton ipler, el işi yapmak isteyenlerin mutlaka ellerinin altında bulundurmak istediği ürünlerdendir.

Koton İp Nedir?

Pamuk içeriğe sahip örgü ipleri “koton” ip olarak geçer. Tok ve şık duruşuyla koton ipler giyim sektörünün birçok farklı alanında kullanılmaktadır. Özellikle hafif ve terletmeyen yapısıyla yaz ayları için ideal ürünler yapılan, hazır giyimin en çok satın alınan giyim ürünlerinin malzemesi olan koton ip, yazlık ipler arasında ilk sıralarda yer alır.

Nefes alan yapısı sayesinde giymesi ve kullanması gayet sağlıklıdır. Çocuk giyim sektörü için olmazsa olmaz yazlık kumaşları oluşturur.

Koton ip ve Pamuk ip Aynı mı?

Pamuk ve koton kumaş aslında aynı ip türünü temsil etse de işlenme biçimi açısından ayrılmakta ve farklı isimlerle anılmaktadır. Pamuk, koton ipliğin henüz işlenmemiş halini temsil eder. Koton ip ise pamuk ipliğinin işlenmesi ve bu ürün haline getirilmesi ile ortaya çıkan ip çeşididir.

Koton ve pamuk ipi aynı özelliklere sahip, aynı kökten gelen iplikler olsa bile giyim ürünlerinde ve hazır satılan birçok üründe içeriğine farklı sentetik ipler katılarak ortaya karma bir ürün çıkarılabilir. Koton ip ve pamuk ip ile yapılmış birçok ürünün içinde günümüzde likra adı verilen, kumaşın esnetilmesine yarar sağlayan ip çeşidi katılmaktadır. Bu sayede doğallığı ile maliyeti fazla olacak %100 pamuk kıyafetler yerine % oranı değişecek şekilde farklı bir ip çeşidi eklenerek maliyet düşürülür. Ancak evde koton ip çeşitleri kullanarak yapacağınız örgü işlerinde Simisso’da satılan %100 koton ip çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Koton İp Modelleri

Koton ip modelleri istenen her renk seçeneğini sunar. Örgü ipi satışı yapan birçok markanın hemen hepsi, koleksiyonlarında koton ip bulundurmaktadır. Oldukça tercih edilen ürünlerin başında gelen koton ip çeşitleri farklı markalarda renk ve doku farklılığı gösterebilir. Bu durum, koton ipin işlenişi ile alakalıdır. Eğer bir markanın koton ip çeşidini kullanarak el örgüsü yapmaya başladıysanız, bu markanın aynı numara ipinden devam etmelisiniz ki ürününüzde ton farklılığı olmasın.

Pamuk İp Çeşitleri

Pamuk ip çeşitleri daha önce bahsettiğimiz gibi markaların, koleksiyonlarında bulundurmak istediği bir üründür. Bunun sebebi, pamuğun sağlıklı yapısı dolayısıyla daha çok tercih edilmesidir. Pamuk ip çeşitleri, bu ipliğin hangi amaçlarla kullanılacağına göre değişkenlik gösterir.

Makrome yapmak isteyenler için özel olarak tasarlanmış 3 büküm pamuk ipler bulunduğu gibi farklı giyim ürünleri ve aksesuarlar örmek isteyenler için pamuk içerikli el örgü ipleri de bulunmaktadır.

Aynı zamanda pamuk halat ipler daha işlevsel kullanımlar için tercih edilebilir ya da dekoratif süslemeler için tercih edilebilir. Her rengi bulunan çeşit çeşit pamuk ipliği ile saksı süsleri ve kılıfları yapılabilir, duvarlar renklendirilmek isteniyorsa eğer makrome yapılarak özgün bir eşya ile farklı bir görünüm yakalanabilir.

Koton İp ile Neler Örülür?

Hazır giyim ürünlerinin çoğunluğu pamuk ip çeşitleri kullanılarak makineler yardımıyla örülür. Aklınıza gelebilecek her giyim ürünü ve kumaş içeren materyallerin içinde pamuk ip kullanılabilir.

Koton ip ile evde örülebilecek materyallerin listesi de bir hayli uzundur.

- Erkek ve kadın giyim ürünleri

- Bebek giyim ürünleri

- Lif ve kişisel bakım için kullanılabilecek temizleyici bezler

- atkı , bere, şal çeşitleri

gibi genel kategoriler koton ip ile yapılabilecek ürünlerin yalnızca birkaçıdır. İStek ve ihtiyaçlarınıza göre pamuk ip çeşitleri arasından dilediğiniz renkte koton ip seçimi yaparak siz de uygun tığ ve şişler ile örgü yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.