sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 177 ürün görüntüleniyor.

Patik İpi Modelleri

Soğuk havalarda ve kış aylarında rengarenk desen ve yumuşak dokularıyla kullandığımız patikler, farklı özelliklerde patik iplikleri ile yapılır. Patik ipleri, renkleri ve çeşitleriyle, her desende ve tarzda patikler örmeye imkan verir. Her yaştan insanın rahatlıkla kullanabileceği patikler, özellikle annelerin, çocukları için tercih ettiği ev giyim aksesuarlarındandır. Aynı zamanda yetişkinler için de patikler yapılabilmekte ya da patik ipleriyle halihazırda örülmüş patikler de satın alınabilmektedir.

Patik İpi Nedir?

Yetişkinlerin severek kullandığı, ebeveynlerin çocuk ve bebeklerine her kış giydirdiği patikler genellikle akrilik patik ipleri ile örülür. Birbirinden farklı modelleri olan patik iplerinin akrilik olması, patiklerin sıcak olmasını sağlarken sağlamlığı da arttırır ve uzun yıllar kullanılabilir. Patik ipleri, şişler ile birbirine örülür. Örgü sırasında farklı materyallerden üretilmiş patik iplerinin yanında, boncuk ve kurdele gibi çeşitli süsler de kullanılır. Bunlar arasında simli ip modelleri de patiklerin yapımında kullanılan ve oldukça dikkat çeken materyaller arasındadır. Patik ipi kolaylıkla bulunabilen ve şişler ile rahatlıkla şekil verilen bir tuhafiye ürünüdür.

Her tarza ve yaşa uygun patik modellerinin yapılabileceği patik ipleri, akrilik dokuları sayesinde özellikle bebek giyim için oldukça tercih edilir. Bebekler için örülen patiklerin, onların tenine ve sağlığına zarar vermemesine de dikkat edilir. Bu nedenle özellikle bebeklerin giyebileceği patik modelleri için akrilik patik iplerinin yanında bambu liflerinden üretilen doğal ip çeşitleri de kullanılır. Yeni doğan bebeklere hitap eden patik modellerinde, doğru patik ipi seçimi önemlidir. Bebek ve yetişkinler için patik ipleri farklı özelliklere sahip olsa da renk, desen ve doku gibi özellikleriyle benzerlik gösterir. Bebekler için tercih edilen patik ipi çeşitleri daha çok doğal liflerden, pamuklulardan veya sıcak tutan akriliklerden tercih edilirken oldukça sade, boncuksuz, modeller de yapılır.

Patik İpi Renkleri

Patik ipi modelleri yalnızca doku ve yapı açısından birbirinden ayrılmaz aynı zamanda renk ve desenleriyle de patik iplerinin farklı çeşitlerini rahatlıkla bulabilmek mümkündür. Patik ipi renkleri genellikle canlı renklerden tercih edilir. Gelenekselleşmiş patiklerde de görüldüğü gibi kullanılan renkler birbiri ile uyumlu fakat dikkat çekici renklerdir. Yeşil, mavi ve kırmızı tonları, turuncu ve pembeler, sarı gibi canlı tüm renkler özellikle patik örmek isteyenlerin ilk tercihlerindendir. Bu renklerle birbirinden farklı desenler ve motifler işlenerek patikler örülebilir.

Günümüzde patikler için tercih edilen renklere bakıldığında daha soft tarzların da revaçta olduğu görülür. Tek renk tercih edilebilen modern patikler, aynı zamanda birbiriyle uyumlu birkaç rengin, yaş gruplarına göre uygun desenlerle süslenerek de örüldüğü görülür. Patik ipi tercihi, ortaya çıkacak patiğin modeli için önemlidir. Kimi zaman tek bir renk kullanılarak patik örülebilirken kimi zaman iki veya üç renk patikler de örülebilir. Motif ve desen sevenler için birbiriyle uyumlu renk kombinlerini sağlaya patik ipi çeşitleri kullanmak önemlidir.

Patik İpi ile Neler Yapılabilir?

Geçmişten günümüze tercih edilen ev giyim aksesuarlarından biri olarak patikler, patik ipleri ile yapılır. Patik ipi ile yapılan patiklerin birçok farklı modeli olmakla beraber farklı ayak numaralarına uygun patikler de yapılabilmektedir. Şiş örgü kullanılarak birbirine iliştirilen patik ipi çeşitleri kimi zaman akrilik, kimi zaman daha farklı materyallerden oluşan ip türleri olabilir.

Patik İpi Markaları

Tuhafiye piyasasında birbirinden farklı birçok patik ipi çeşidi vardır. Bu markalar arasında doku ve desen itibariyle birbirinden farklı olanlar da olduğu kadar, renk skalasının değişkenlik gösterdiği de görülür. Kimi zaman bazı patik ipi markaları daha soft renkler sunarken diğerleri daha canlı ve karmaşık renk çeşitlerini sunabilir.

Simisso’da bulabileceğiniz birçok örgü ve patik ipi bulunmaktadır. İhtiyacınızı karşılayabilecek dilediğiniz patik ipi markasını bulabilir ve sevdiklerinize sıcacık tutacak patikler örmeye başlayabilirsiniz. Patik ipi markaları, tuhafiye sektöründe faaliyet gösteren kimi markalardır. Patik ipi markaları arasında ören bayan’ın dora patik ipi serisi, kullanıcıların renk skalası ve kalitesi nedeniyle tercihleri arasında ilk sıralarda yerini alır. Kartopu patik ipi, Bonbon patik ipi, Alize patik ipi, Altınbaşak patik ipi gibi markalar da sevdiklerine patik örmek isteyen kullanıcıların tercih ettiği diğer patik ipi markaları arasındadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.