sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Şerit Harç Modelleri

Şerit

Tuhafiye ürünleri her biri farklı bir süsleme imkanı sunan, çeşitli renk ve desenlerde üretilen ve özellikle el işi süslemelere ilgi duyan insanların ihtiyacını karşılayacak materyallerin bütünüdür. Tuhafiye ürünleri arasında bulunan şerit çeşitleri de hem kendi arasında hem de diğer tuhafiye ürünlerinden ayrılmaktadır.

Şerit çeşitlerinden bazıları ise yalnızca süsleme için değil aynı zamanda kıyafetlere ya da ev eşyalarına kullanım kolaylığı sunmak için de kullanılır. Şeritler lastikli ve lastiksiz olmak üzere üretilirken her iki türün kullanım amacı da birbirinden ayrılır. Birçok çeşidi ilan şeritlere özellikle çeyizlik setlerde, havlularda, koltuk örtülerinde ve dantelli modellerine de gelinliklerde rastlamak mümkündür.

Çeşitli kumaş uçlarını ve ev dekorasyonu ürünlerini süslemek ve faaliyetlerde kullanmak için üretilen şeritler farklı materyallerden yapılmakta dolayısıyla tek bir şerit değil birçok şerit çeşidinin varlığından bahsedilmektedir.

Şerit Çeşitleri Nelerdir?

Şerit çeşitleri aslında tuhafiye ürünlerinin en sık kullanılanları arasında ilk sıralarda gelmektedir. Şeritler biz farkında olmasak da süslenmesi gereken mekanlarda birçok farklı çeşidiyle birlikte kullanılır.

Şerit çeşitleri, yapılan materyale ve şerit tarzına göre değişmektedir. Kullanım alanı ve ek özellikleri de şerit çeşitlerini arttırmaktadır.

Buna göre birçok alanda kullanılabilecek şerit çeşitleri;

● Lastikli şerit

● Püsküllü şerit

● Dantelli şerit

● Boncuk şerit

● Zincir şerit

● Tül şerit

● Harç

olarak ayrılmaktadır. Şerit çeşitleri tuhafiye ürünleri arasında en sık kullanılan malzemelerden biri olarak her renk ve desende olabilir. Boyutları ise kullanıcının ihtiyacına göre belirlenmektedir. Şerit çeşitleri özelliklerine göre şu şekilde açıklanabilir;

Lastikli Şerit: Lastikli şerit, üzerinde kullanılacağı materyale geçmesi ve tutunması için lastik üzerine dikilmiş uzun tuhafiye ürünleridir. Kendinden lastikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda yalnızca lastikten üretilmiş, kullanım alanı süslemek değil, kullanım kolaylığı sağlamak olan lastik şeritler de bulunmaktadır.

Püsküllü Şerit: Püsküllü şerit modelleri bir şerit üzerinde saçakları bulunan ve buna göre süslemeleri yapılan şerit modelleridir.

Dantelli Şerit: Dantelli şerit modelleri dantel işlemelerden oluşan şeritlerdir. Dantelli şeritler her boy ve renkten olabilir. Tül şeritlerden farklı olarak, her iki kenarı dantel işlemeleri ile süslenmiştir.

Boncuk Şerit: Süslemelerde en çok kullanılan şerit çeşitlerinin başında gelmektedir. Şerit boyunca boncuklar kullanılmış, birbirine bağlı bu boncuklardan süslemeler oluşturulmuştur.

Zincir Şerit: Zincir halinde birbirine geçirilmiş materyallerden oluşan şerit modelleridir.

Tül Şerit: Tül şerit modelleri farklı renklerde tüllerden yapılan şerit çeşitleridir. Kimi zaman tül şeritlerde lastik bulunur kimi zaman şeritlerin kenarları dikiş ile geçilir.

Harç: Bütün örtü takımlarının kenarlarında kullanılabilir, tül ya da dantelden daha farklı tok bir kumaştan şerit halinde kesilmiştir. Boncuk harçlar da bulunmaktadır.

Şeritler kullanım alanlarına göre çeşitli şekillerde seçilebilir. İki kumaşı birbirine estetik bir şekilde ek yapmak, kumaşların ya da kullanılan yüzeyin çok daha güzel bir görüntüye sahip olmasını sağlamak adına kullanılan şeritler kimi zaman güpür mantığıyla kullanılsa da her iki unsur birbirinden oldukça farklılaşabilir.

Güpür modelleri perde uçlarında, yatak örtüsü kenarlarında karşımıza çıkan tuhafiye ürünleridir. Şeritlerden farklı olmasının nedeni kullanıldığı yüzeyin uçlarına (genellikle tül perdeler olur) getirilmesi ve şeritlerden çok daha dökümlü olmasıdır.

Dantelli Şerit Nerelerde Kullanılır?

Dantelli şerit modelleri, şeritler arasında en sık kullanılan materyallerdir. Dantelli şerit çeşitleri süsleme için oldukça geniş bir alana sahiptir. Ev dekorasyonunda geleneksel olarak serilen tüm dantellerin yanında daha modern olan dantel şerit modellerinin kullanım alanları da bir hayli fazladır.

Dantel şerit, kadın giyim sektörü ve ev dekorasyonunda özellikle çeşitli bölgelerin süslenmesinde kullanılırken, kadınlar çeyizliklerin kenarlarına ve üzerine de dantel şeritler ile özel süslemeler yapabilir.

Özellikle gelinlik süslemelerinin olmazsa olmazlarından olan dantel şerit modelleri, duvakların kenarlarına tercih edilebildiği gibi gelinliğin çeşitli noktalarını da süslemek için kullanılır. Ev içinde havlu kenarlarında sıklıkla görülen dantel şerit her rengiyle ev dekorasyonuna estetik bir görüntü sunar. Aynı zamanda aksesuarlarda da görülür.

Lastikli Şerit Nerelerde Kullanılır?

Lastikli şeritlerden iki kolda bahsedilebilir. Kimi tül şeritlerde lastik bulunduğu gibi yalnızca lastikten oluşan şerit türleri bulunmaktadır. Lastikli şeritlerin yalnızca ihtiyaç ve dikiş için kullanılanları kıyafetlerde lastik kullanılması gereken yerlere dikilerek kullanılabilir. İç çamaşırlarının kenarlarından, fermuarlara, kıyafet sektöründe büzgülü olması istenen, lastik ile tutturulması beklenen her bölgede uygun renkte ve sıklıkta lastikli şerit kullanılır.

Kimi lastikli şeritler üzerinde çeşitli süsler bulundurabilir ancak bazıları çok daha sade, yalnızca lastik olarak üretilmiş şeritlerdir. Lastikli şeritler hem süs için kullanılır hem de üzerindeki lastik ile oldukça kolay bir kullanım sunar.

Dantel Şerit ve Lastik Şerit Farkları

Şeritler kendi aralarında oldukça farklı kollara ayrılabilir. Bunlardan en yaygın olarak kullanılan şerit çeşitleri dantel şerit modelleri ve lastik şerit modelleridir.

Ancak dantel şerit ve lastik şerit çeşitleri kendileri arasındaki fark yalnızca kullanılan materyal değil, hem kullanım alanları hem de yapıları açısından birbirinden farklılaşmaktadır. Dantelli şerit ile lastikli şerit arasındaki farklı saymak gerekirse;

● Kullanım alanı

● Kullanılan malzeme

● Üzerindeki işlemeler ve süsler

● Boyut ve genişlik

Dantel şeritler çok daha estetik ve nazik bir görüntü sunmaktadır. Aynı zamanda süs malzemesi olarak daha ön plandadır. Özellikle beyaz tercih edilen dantel şerit çeşitleri gelinliklerin süslenmesinde kullanıldığı gibi ev içinde çeşitli kumaşların süslenmesinde kullanılmaktadır. Koltuk ve masa örtüleri, peçete kenarlarında, elbise uçlarında ve banyo havlularında dantel şerit kullanılmaktadır.

Lastik şeritler dantel şeritlerden çok daha esnektir ve genellikle bir süsleme yapmak için kullanılmaz. Genellikle iplik ile tutturulan dantel şerit modellerinden farklı olarak lastik şerit çeşitleri kumaşın içerisine ya da üzerine tutturulmaktadır.

Şerit Fiyatları

Tuhafiye ürünleri arasında en popülerlerden biri olan şerit çeşitleri, el işi yapmayı seven, el işi yaparak evini değiştirmek isteyen, kıyafetlerinin tasarımlarına bir dokunuş bırakmayı amaçlayan herkesin sahip olmak istediği ürünlerdendir. Milyonlarca çeşidi bulunan şeritlerin fiyatları da sizlerin seçimine göre değişmektedir.

Şerit fiyatları, hangi tarz bir şerit aldığınıza göre değişmektedir. Güpür şerit modelleri, lastik şerit çeşitleri, tül şeritler, boncuk şeritlerin her biri kendi özelliklerine, istediğiniz metre uzunluğuna ve kimi zaman kalınlığına göre değişmektedir. Her şerit çeşidi hem hangi kullanım alanına bağlı olduğuna hem yapıldığı materyale hem de kendi arasında farklılaşan özelliklere göre farklılık gösterir. Dolayısıyla şerit fiyatları da bu durumdan etkilenir.

En uygun şerit fiyatları ile birbirinden güzel süslemeler yapabilmek, eksik olan tuhafiye ürünlerinizi tamamlamak, evinizi ince dokunuşlar ile değiştirmek istiyorsanız Simisso’da en iyi şerit fiyatları ile karşılaşacaksınız! Güvenli alışveriş, hızlı kargo ve kaliteli şerit çeşitleri için siz de Simisso’yu tercih edebilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.