sadsad x
asdasd
BAMBU-ŞİŞLER.jpg (5 KB) CETVELLİ-ŞİŞ.jpg (6 KB) ÇORAP-ŞİŞLERİ.jpg (4 KB) METAL-ŞİŞ.jpg (4 KB)MİSİNALI-ŞİŞLER.jpg (5 KB) PLASTİK-ŞİŞLER.jpg (5 KB) TİTANYUM-ŞİŞLER.jpg (5 KB)
Sıralama seçin
Toplam 106 ürün görüntüleniyor.

Şiş Modelleri

Örgü Şişi

Olmazsa olmaz örgü malzemeleri ve tuhafiye ürünleri arasında yer alan örgü şişleri, el işi yapmayı seven ve bu hobisi ile vakit geçirmek isteyen insanların sahip olması gereken, aktivitelerini kolaylaştıracak ve örgülerini çok daha güzel üretmelerini sağlayacak materyallerdir.

Örgü Şişi Çeşitleri

Geçmişten günümüze en yaygın olarak ve sevilerek yapılan aktivitelerin başında gelen örgü, çeşitli şekillerde yapılabilir. Tığ örgüler, danteller, işlemeler ve çok daha fazlası yapılırken kullanılan materyallerin her biri tığ ya da örgü şişi adını alır. Ancak tüm bu materyaller kendi arasında kullanım alanı ve tekniği bakımından değişkenlik göstermektedir.

Çeşitli dokular, uzunluklar ve genişliklerde üretilen ipliklerin birbiri ile örülerek ortaya yün ya da farklı bir dokuda nesne çıkarması örgü aktivitesidir. Bundan dolayı her iplik ve yöntem için doğru örgü şişini seçmek de bir hayli önemlidir. Örgü şişi çeşitleri arasından kullanımınıza en uygun olanı seçebilmek için, örgü şişi numarası, modeli, tekniği hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Örgü şişi tığdan çok daha farklı, çok daha uzun ve birbirinden farklı boyutları olsa da geniş örgü ve tuhafiye malzemeleri arasında ilk sıralarda gelmektedir. Farklı boylardaki örgü şişleriyle yapılabilecek birbirinden farklı birçok el işi aktivitesi bulunmaktadır.

Oldukça farklı örgü şişleri bulunsa da her birinin amacı en güzel örgü modellerini ortaya çıkarabilmektir. Bu örgü şişleri genellikle misinalı şiş ve klasik şiş olarak birbirinden ayrılmaktadır.

Örgü şişi çeşitleri şu şekilde sıralanabilir;

● Misinalı şiş

● Klasik Şiş

Yalnızca örgü stiline göre değil, yün ipliklerin kullanımına ya da hangi kalınlıkta bir materyal örmek istediğinize göre örgü şişi değişmektedir. Kalın örgü şişi ile yün örgü şişi bunlara birer örnektir. Her iki örgü şişi farklı özelliklere sahiptir.

Misinalı şiş ve klasik şiş modelleri arasından kendinize uygun bir tarzı seçebilir ve Simisso’nu en kaliteli örgü şişleri ile hemen yeteneklerinizi sergileyeceğiniz hobinizi icra etmeye başlayabilirsiniz!

Misinalı Şiş - Nedir, Nasıl Kullanılır?

Örgü şişleri arasında kullanımı oldukça kolay ve örgüde devamlılığı sağlamak isteyenlerin tercih ettiği örgü şişi modelleri arasında misinalı şiş bulunmaktadır. Misinalı şişler iki ucu birbirine esneyen bir misina ile bağlıdır ve böylece tüm örgü süreci şişten çıkmadan nizami bir şekilde ilerler.

Misinalı şişler ile yapılan örgülerde şişlerinizin çıkması ya da şişleriniziin kontrolünün sağlanamaması pek de mümkün değildir. Bu nedenle kullanım kolaylığı sunar. Aynı zamanda misinalı şiş modellerinin kullanım alanına yaka, boğaz, çorap gibi sürekli ilmek döndürülmesi gereken yerler girdiğinden bu gibi nesne ve kıyafet bölgelerinin de nizami ve kolay olarak üretilmesini sağlar.

Misinalı şiş özellikle çorap şişi olarak da anılmaktadır. Bunun sebebi, çorap örmek için kullanılan bir diğer örgü malzemesinin misinalı şiş olmasıdır.

Örgü Şişi Setleri

Örgü işi ile uğraşanların ve bunu tutkulu bir hobi haline getirenlerin, ya da el örgüsü ürünleri ticari bir düzleme dökenlerin edinmesi gereken bir diğer örgü malzemesi de örgü şiş setidir. Bu setler içerisinde farklı numaralarda örgü şişleri bulunmaktadır.

Örgü şişi seti içerisinde örgü şişi çeşitlerinin numaralı olması, yapacağınız örgünün iplik türüne ve kalınlığına ya da sıkılığına göre değişmektedir. Dolayısıyla herhangi bir detaylandırmanızda ya da farklı iplik türlerini en doğru numarayla örmenizde sizlere örgü şişi setleri yardımcı olacaktır.

Örgü şiş seti en küçük numaradan en büyük numaraya kadar bünyesinde örgü şişi bulundurabilir ancak örgü şişi seti aynı zamanda içerisinde belirli sayıda şiş numarasını bulundurur. Örgü şişi setlerine ne kadar ihtiyacınız olacağını, yapmayı düşündüğünüz örmelerin kalınlığı ve iplik türüne bakarak anlayabilir ve ona göre sizlerin de işini kolaylaştıracak örgü şişi setlerini kullanabilirsiniz.

Örgü Şişi Uzunlukları

Her örgü şişi farklı numaralara sahiptir. Bunun sebebi, daha önce açıkladığımız gibi, farklı numaralar ile örülmüş örgü şişlerinin farklı sonuçlar vermesidir.

Örgü şişleri 40 cm, 60 cm, 80 cm, 100 cm, 120 cm olarak tercih edilse de yaygın olarak kullanılan bu numaralardan farklı örgü şişi numaraları da bulunmaktadır. Örgü şişleri her bir numaraya bir ölçü gelecek şekilde düzenlenmiştir. Ancak örgü şişleri birbirinden farklı milimetrik hesaplar ile numaralandırılan birçok ölçüye sahiptir.

Örgü Şişi ile Neler Yapılır?

Birbirinden güzel atkılar, kazaklar, hırka ve yelekler, bebek giyim ürünleri, çanta ve bere gibi aksesuarlar, kimi zaman çorap ve ev dekorasyonu ürünleri örmek için kullanılan örgü şişleri ile yapılabileceklerin sayısı bir hayli fazladır aslında.

Örgü şişleri ile en güzel el örgüsü modellerini siz çıkartabilir ve yeteneklerinize hayran bırakabilirsiniz! Örgü şişleri ile neler yapılabilir bir kategorileştirirsek;

● Giyim ürünleri

● Dekorasyon ürünleri

● Evcil hayvan giyimi ürünleri

● Ev tekstil ürünleri

● Giyim aksesuarları

● Takı aksesuarları

Neredeyse hayatın her alanında kullanılan örgü modellerini örmeye arayan örgü şişleri ile birbirinden güzel pek çok kullanışlı eşya ve nesne yapılabilir. Dolayısıyla, el işi yapmayı seven herkesin evinde bir adet örgü şişi bulunması gerekiyor…

Misinalı Şiş ve Normal Şiş Farkları

Örgü şişi çeşitlerinden daha önce üzerinde durduğumuz misinalı şiş ve klasik şiş arasında temel farklılıklar bulunmaktadır. Bunlar;

● Misinalı şiş tek bir şiştir, dolayısıyla teki kaybolmaz ya da sizi örgü yaparken zor duruma düşürmez.

● Misinalı şiş daha çok dönerek ilmek atılacak yerler için kullanım kolaylığı sağlar ve çabuk örme imkanı tanır.

Çorap şişi olarak da kullanılan misinalı şiş çeşitleri ile çok daha kolay bir örgü serüveni geçirebilirsiniz. Yaka, çorap ve kol gibi noktaları klasik şişler ile zorlanarak yapmak zorunda değilsiniz!

Örgü Şişi Fiyatları

Örgü şişleri, tuhafiye ürünleri arasında en revaçta olan ve sürekli yeni bir şeyler üretmek isteyenlere hitap eden bir örgü malzemesidir. Örgü şişleri çeşitli boylarda ve özelliklerde olduğu gibi, farklı desenler ve dokularda da olabilir. Bu durum dolayısıyla örgü şişi fiyatları da birbirinden farklıdır ve her biri kendi özelliklerine göre fiyatlandırılır. Misinalı şiş fiyatları klasik şiş fiyatları ile aynı olamayacağı gibi, farklı numaralara sahip örgü şişi fiyatları da kendi arasında değişkenlik gösterebilir.

Simisso ile en kaliteli örgü şişi seti ve misinali örgü şişi çeşitlerine sizler de ulaşacaksınız! El örgüsü yapmayı seviyor ve hobinizi, ihtiyaçlarınıza cevap veren bir yardımcı ekipman ile desteklemek istiyorsanız vakit kaybetmeden Simisso ile tercihinizi yapın! Birbirinden farklı özelliklere sahip birçok örgü şişi ile geniş ürün skalası sunan Simisso, en keyifli hobilerinizde de yanınızda!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.