sadsad x
asdasd
SİLİKON-SAPLI-TIĞ.jpg (6 KB) TIĞ-SETİ.jpg (7 KB) UZUN-TIĞLAR-TUNUS-İŞİ.jpg (5 KB)
Sıralama seçin
Toplam 132 ürün görüntüleniyor.

Tığ Modelleri

Tığ

Geçmişte tüm evleri süsleyen dantel modellerinin yapımında başrolde görev almış tığ çeşitleri, binbir çeşit maharetli ellerde dantel ipliklerine hayat vermiştir. Tuhafiye ürünlerinin arasında oldukça revaçtadır. Tığ çeşitleri birbirinden farklı numaraları ile oldukça değişik dantel modelleri ortaya çıkarmaya imkan tanır. Dolayısıyla kadınların en çok sevdiği hobilerinden biri olan işleme ve dantel yapımı için en gerekli malzemelerin başında tığ çeşitleri gelmektedir.

Ancak öncelikle tığ çeşitlerine geçmeden önce tığların yapısından bahsetmek gerekir. Tığ çeşitleri, uçları kancalı ince ve küçük çubuklardır. İğnelere benzetilse de iğnelerden oldukça farklıdır. Uçları sivri ve batan tarzda değil, yumuşak ve kıvrıktır. Dolayısıyla hem görünüm hem de görev olarak iğnelerden ayrılmaktadır. Tığ modelleri bir nesneyi örmeye, iğne modelleri ise dikmeye yarayan ekipmanlardır.

Tığ Çeşitleri

Dantel ve işleme yapmak için kullanılan tığ modellerinin birbirinden farklı çeşidi ve kullanım alanı bulunmaktadır. Yapılmak istenilen işleme ve el işine göre farklı tığ türleri kullanılmalıdır. Bunun için piyasada hem farklı materyallerden üretilmiş hem de farklı tasarımlarda kullanıcılara kolaylık sağlayan tığ çeşitleri bulunmaktadır.

El işi yapmayı sevenlerin en yaygın tercih ettiği ve kullandığı tığ çeşitleri ise şunlardır;

● Alüminyum Tığ

● Plastik ve Reçine Tığ

● Ahşap Tığ ve Bambu Tığlar

● Yün tığı

● Kasnak tığ

Her tığ çeşidi diğerinden farklı bir materyalden oluşturulmuştur. Dolayısıyla hem kullanılan malzeme açısından hem de kullanıcılara bıraktığı deneyim ve ortaya çıkan sonuç açısından birbirinden ayrılmaktadır.

Yün Tığları

Yün tığları, özellikle yün ipler için üretilmiş ve onları işlemeye yaratan tığ çeşitlerindendir. Yün tığları ile birbirinden güzel yün işler örülebilir ve bundan keyif alınabilir.

Yün tığlarını kullanmayı öğrenmeye başlamak için bol bol pratik yapma imkanı bulmak gerekir. Bunun sebebi, yün tığlarının düzenli ilmek atmak ve tığları yünden kaçırmamak konusunda oldukça zorlanılabilme ihtimalidir.

Kasnak Tığları

Tuhafiye ve el işi malzemeleri yalnızca basit materyaller ile bitmiyor! Ergonomisi rahat ve yapısı basit ancak oldukça farklı ürünler ortaya çıkarma imkanı sunan kasnak tığları da harika sonuçlar ile bir nesneye sahip olmanızı sağlıyor. Kasnak tığları ile çeşitli boncuk işleme işleri kolaylıkla yapılabiliyor. Basit yapısı ile dikkat çeken kasnak tığı, aynı zamanda bu kasnakta boncuk işçiliği için en uygun seçeneklerden bir tanesi.

Tığ Setleri

Tuhafiye sektöründe fazla numaralı ya da seçeneği bol olan ürünler kimi zaman set halinde satılabilir. Bu durum, hem kullanıcının kullanım kolaylığı ve rahatlığı bulmasını sağlar hem de ihtiyaç anında uygun tığlar ile müdahale edebilmeyi kolaylaştırır.

Tığ setleri içerisinde bulunan farklı boyutlardaki tığlar hem maliyet açısından çok daha uyguna gelir hem de sizlere kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir birikim sağlar. İstediğiniz boyutlarda ve ipliklerinize göre dantel çeşitleri üretmek için tığ seti imkanından yararlanabilirsiniz…

Tulip Marka Tığlar

Tulip marka tığ çeşitleri her zaman ilk tercih edilen tığ modelleri arasında bulunmaktadır. Hem kullanışlı bir yapısının olması hem de sağlamlığı açısından bir istek ürünü olan tulip tığlar, uçları renkli plastiklere sahip tutma yerinin olduğu tığ modelleridir.

Üzerindeki diğer tığların sahip olmadığı plastik korumalık, dantel ve tığ işi yaparken ellerin acımamasına yardımcı oluyor ve bu nedenle her biri çok daha kullanışlı oluyor, dantel işi ise çok daha süreklilik sağlıyor.

Tulip marka tığlar kadınlar arasında kullanım kolaylığı ve dayanıklılık açısından oldukça yaygınlaşmıştır. Tığ üretiminde dünyaca ünlü bir marka olan Tulip, milyonlarca örgü ve dikiş aşığının ihtiyacını en iyi şekilde karşılıyor!

Tığ Fiyatları

Tığ fiyatları sizlerin hangi yolu tercih ettiğine göre değişkenlik göstermektedir. Bunun sebebi, tığların yapıldığı malzeme, dayanıklılığı, markası, sizlere sunduğu ek özelliklerin tığ fiyatları üzerinde etkili olması. Tığ fiyatları aynı zamanda hangi kategoriden tığ işi yaptığınıza göre değişmektedir çünkü alacağınız tığın özellikleri de buna göre değişkenlik gösterecektir.

Simisso, birbirinden güzel tığ çeşitleri ve kullanışlı tığ setleri ile her numaradan tığ modelini sizlere sunuyor ve hobinizi en kaliteli şekilde devam ettirmenizi sağlıyor. Hızlı kargo ve güvenli alışveriş imkanı ile tığ çeşitlerine en kaliteli şekilde ulaşın ve hobinizden keyif almaya devam edin! İhtiyacınızı karşılayacak tığ çeşitleri Simisso’da sizleri bekliyor! En uygun fiyatlı tığ çeşitleri için Simisso’yu tercih edin!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.