sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Alize Angora Gold

El işi yapmak isteyen herkes için birbirinden farklı özelliklere sahip birçok iplik çeşidi üretilmiştir. Örgü işinin kullanılacağı mevsime, kullanım amacına ve alanına göre tercih edilen ipliklerden biri de kışın oldukça sıcak tutabilme yetisine sahip Alize Angora Gold’dur. Hafif tüylü yapısı ile dikkat çeken Alize Angora Gold ile çeşitli kışlık örgüler yapılabilir.

Alize Angora Gold İp Çeşitleri

Örgü işleri için oldukça tercih edilen Alize Angora Gold’un her zevke ve tarza hitap edebilecek renkleri ve çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar arasında siyah, gri, haki gibi çok tercih edilen kışlık koyu renkler bulunduğu gibi, beyaz, krem, taş gibi renkler de bulunmaktadır. Aynı zamanda Alize Angora Gold serisi, kışın el örgüsü ürünlerinde canlı renkleri kullanmayı sevenler için geniş bir renk skalasına da sahiptir. İp çeşitlerine bakıldığında geniş bir renk skalasının yanında dokuların da birbirinden farklılaşabildiği görülür. Dokuları bakımından bu seri birbirini tamamlamakta ve el örgüsü yapmak isteyenlerin hafif tüylü kışlık ip ihtiyacını kırçıllı ve düz modelleri ile karşılamaktadır. Böylece el örgüsü tüm projeler çok daha hareketli ve eğlenceli hale gelebilir.

Alize Angora Gold ile Neler Örülebilir?

Örgü ipleri ile el yeteneğini kullanarak her yaş insan için yaratıcı ve işlevsel birçok ürün yapılabilir. Genellikle örgü ürünler kışlık giyim ürünleri olmakla birlikte, çanta ve takı gibi aksesuarlar da farklı motifler ile örülerek kullanılabilir. El yeteneğine ve yaratıcılığa da bağlı olarak örgü ipleri ile yapılabilecek ürünlerin bir sınırı yoktur. Kimi zaman Amigurumi bebeklerinin kıyafet ve aksesuarlarını süslemek için kullanılsa da içeriğinde akrilik bulunmasına rağmen yün karışımından oluşan bu ipler yumuşak dokuları nedeniyle uzun zaman sonra yıpranabilir. Şal, atkı, hırka, bere gibi kışlık giyim ürünleri için oldukça ideal olan Alize Angora Gold, bebek battaniyeleri yapmak için de tercih edilebilir. Yumuşak dokulu örme ev dekorasyon ürünleri yapmak isteyen kişiler de bu ip çeşidini tercih edebilir.

Alize Angora Gold Renk Çeşitleri

Her örgü ipinin kendine ait bir ton aralığı ve renk paleti bulunur. Kimi zaman el örgü iplerinde daha canlı tonlara rastlanabilirken bazen ilgilendiğiniz serinin daha pastel tonları içerdiğini fark edebilirsiniz. Kimi ipler ise rengarenk dokularıyla örgü iplerinin renk paletleri içerisinde özel bir yere sahiptir. Alize Angora Gold örgü ipinin renk paletinde her çeşit rengi bulmak mümkündür. Özellikle koyu ve soft tonlar göze çarpar. Alize Angora Gold’un geniş renk yelpazesinde canlı ve pastel tonları rahatlıkla görebilirsiniz. Çağla, melanj, pudra, lila, ıhlamur ve inci gibi narin tonların yanında safran, petrol, baharat, lacivert, bordo gibi canlı, koyu ve kimi enerjik renkleri de Angora Gold serisinde görmek mümkündür. Böylece hayal ettiğiniz ürün için uygun rengi rahatlıkla bulabilirsiniz.

Alize Angora Gold İplerin İçeriği Nedir?

Angora Gold serisinin içeriği tıpkı Alize Cotton Gold gibi içeriğinde akrilik bulundurmaktadır. Ancak iki iplik modelini ve diğer serileri birbirinden ayıran akrilik gibi materyallerin yün veya pamuk ile karışım oranıdır. Bu oranların hangi seride nasıl dağıldığını bilmek, daha kolay ve amacına uygun örgü işi yapabilmek için önemlidir. Alize Angora Gold, içeriğinde %20 yün, %80 akrilik karışımından oluşmaktadır. Bu yönüyle içeriğinde %100 premium akrilik bulunan Nako Pırlanta serisine yakındır ve içeriği nedeniyle tüylenme oranı oldukça azdır. Yoğun akrilik içeriği sayesinde kış aylarında kullanılacak kıyafet ve aksesuarlar için idealdir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.