sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 38 ürün görüntüleniyor.

Güpür Modelleri

Güpür

Güpür, halk arasında Fransız danteli olarak biline ve “guipure” kelimesinden türeyen güpür, kadın giyim ürünleri için özellike en önemli malzemelerden bir tanesidir. Güpür çeşitleri ipek veya iplikten yapılmaktadır. Dantel motiflerinin süslediği güpür çeşitleri moda ve tekstil sektörünün olmazsa olmazlarındandır. Kadın giyim sektöründe vazgeçilmez unsurlardan biri olan güpür hem kadın dış giyim hem de iç giyim ürünlerinde oldukça popülerdir.

Güpür Nedir?

Güpür özellikle kadın giyim sektöründe kullanılmasıyla bilinse de ev dekorasyonunda çeşitli kumaş türlerinde de kullanılmaktadır. En çok tercih edilen örgü malzemeleri arasında yer alan güpür, dantel türlerinin özellikle bir dönem oldukça moda olmasıyla her bir markanın birçok desenli dantel modeli çıkarmasıyla gündeme gelmiştir. Elbiselerden bluzlara, pantolonlardan gelinliklere birçok kadın giyim ürününde görülen güpür özel koleksiyonların hazırlandığı bir tuhafiye ürünüdür ayrıca. Abiyelerde sıklıkla rastladığımız güpür modelleri giyim ürünlerine şık bir zenginlik katmaktadır.

Yalnızca giyim ürünlerinde değil, aynı zamanda mutfak ve ev eşyalarında da yaygın biçimde kullanılmaktadır. Özellikle çeyizlikleri ve yatak odası takımlarını süslemek için kullanılan güpür giyim ve tekstil modasının en zarif demirbaşlarındandır. Yalnızca dikim için değil kendi başına bir süs eşyası olarak da kullanılabilen güpür modelleri aynı zamanda güpürden kurdele ve fiyonk yapılmasına da imkan tanır.

Güpür çeşitleri yalnızca tek bir modele sahip değildir. Aynı zamanda dantel güpür, tül güpür ve iğne oyası güpür başta olmak üzere pek çok farklı özelliklerde güpür modeli bulunmaktadır.

Birbirinden Hoş ve Desenli Güpür Çeşitleri

Üretimi oldukça zahmetli olan bu ev tekstil ve giyim materyalinin teknoloji geliştikçe üretilen çok farklı modelleri de ortaya çıkmıştır. İlk olarak elde dantel işlemeciliği ile yapılabilen bu materyalin daha sonra makine yöntemi ile dikilebilmesi hem kullanım alanını hem de yaygınlaşmasını arttırmış, aynı zamanda renk ve model skalasını bir hayli geliştirmiştir.

Ortaya çıkan birçok modeli ile moda dünyasının aranan kreasyon ürünlerinden biri olan güpür aynı zamanda işçiliği bir hayli zor olması nedeniyle en değerli işleme çeşitlerinden biridir. Sonuçta incecik ipliklerden bir dantel motifi yaparak ortaya çıkan kumaşa zarif bir görüntü vermek kolay değildir. Güpür çeşitlerini kumaşlar yüzeyinde zarar görmeden saklanması, da oldukça önem isteyen bir süreçtir. Dolayısıyla hazır üretilen güpür modelleri kadınların işlerini bir hayli kolaylaştırmaktadır. Örülmesi zamanınızı almayacak ve birbirinden güzel ev eşyalarınıza gösteriş katacak güpür çeşitleri renk, model, kullanım alanı ve boyut gibi özellikleri dolayısıyla birbirinden ayrılmaktadır.

Dantel Güpür

Farklı modellerde dantellerden üretilen güpür çeşitlerine güpür dantel denir. Güpür dantel nedir sorusunun cevabını ise hayatın her alanında bulabilmeniz mümkündür. Dantel güpür modellerine hayatın her alanında rastlayabilirsiniz. Perde uçları, yatak takımları, mutfak ve banyo havluları ve daha birçok ev eşyasının yanında kadın giyim ürünlerinde de dantel güpür çeşitleri görebilmeniz mümkündür.

İğne Oyası Güpür

İğne oyası güpür çeşitleri, genellikle kadınların havlu kenarlarına işledikleri güpür çeşitleridir. İnce ipliklerden işlenen güpürler dantel motiflerinde olabilir. Milyonlarca farklı renk ve şekil imkanı bulunan güpür modelleri çeşitli örtü kenarlarına uygulanabilir. Tercihe göre iğne oyası güpür çeşitleri pul, kurdele ve boncuklar ile süslenebilir.

Tül Güpür

Dantel güpür ile benzerlik gösterse de bir ince bir tül üzerine işlenen dantel motiflerinden oluşan tül güpür modelleri en çok tercih edilen ve kullanımı kolay olan güpür seçenekleri arasında ilk sıralardadır. Dantel güpür ile tek farkı, güpürü oluşturan desenlerin çok ince bir tül üzerine işlenmesidir.

Bir döneme damgasını vuran dantel ve güpür çeşitlerinin kullanım alanı bir hayli geniştir. Kullanıldığı kumaşa ve nesneye harika bir görünüm kazandıran güpürler, genellikle düz kumaş ve zeminler için bir hareket oluşturması nedeniyle tercih edilir. Günümüzde güpür çeşitlerinin her biri hazır olarak üretilmekte dolayısıyla kadınlara kolay kullanım imkanı sunmaktadır. Bu nedenle kadınlar istedikleri tuhafiye aracılığıyla güpür modellerine ulaşabilir ve onları kullanabilir.

Güpür Nerelerde Kullanılır?

Kullanım alanı bir hayli geniş olan güpür modelleri tek başına bile oldukça zarif bir görüntü sergilemektedir. Sıradan bir nesneye getirdiği şık hava sayesinde kadınlar gerek giyim ürünlerinde gerekse ev eşyalarında kolaylıkla değişim yapabilirler. Bunun nedeni ise hazır satılan güpür modellerinin kadınlar tarafından terziye gerek duyulmadan kolaylıkla uygulanmasıdır.

Güpür modelleri nerelerde kullanılıyor;

● Gelinlik modellerinde

● Kadın giyim ürünlerinde

● Çocuk giyim ürünlerinde

● Mutfak tekstil ürünlerinde

● Tekstil ev eşyası ürünlerinde

● Tül perde modellerinde

● Güpür seccadelerde

Daha birçok alanda kullanabileceğiniz güpür modelleri harika görüntüler elde edebilirsiniz. Ancak bunun için dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor.

Güpür Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

İğne oyası güpür, tül güpür ya da dantel güpür… Her biri ne kadar güzel olsa da nasıl kullanmanız gerektiğini bilmek sizlere hem kolaylık sağlayacak hem de güpür kullanarak elde edeceğiniz görüntünün kaliteli olmasına imkan tanıyacaktır. Dolayısıyla güpür kullanırken kimi noktalar sizler için önem arz etmektedir.

Satın alabileceğiniz hazır güpür çeşitleri ile size ev dekorasyonuna ve kadın giyim ürünlerine şık bir görüntü katabilirsiniz. Ancak bunun için aldığınız güpür modeli hangi kumaşlarla nasıl uyum sağlar bilmeniz gerekmektedir.

Şu kriterler güpür kullanımınızı kolaylaştıracaktır;

● Doğru ürünleri seçmek… Eğer ince güpür aldıysanız ince kumaşlı ürünleri güpür ile süslemelisiniz. Kalın kumaşlarda kolay bir uygulama olmayabilir.

● Şerit güpür modelleri sizlere her anlamda hitap edebilir. Bu nedenle şerit güpür modellerini tercih edebilir ve istediğiniz yüzeyde uygulayabilirsiniz. İstediğiniz boyda kesebilirsiniz ancak ölçülere dikkat etmelisiniz.

● Kullanım kolaylığı için kendinize dantel yerine güpür tercih edebilirsiniz. Yıkama sonrası kırışma yapmayacak güpür modelleri ütülemeye gerek duymaz.

Siz de güpür uygulamalarında bu kriterlere dikkat edebilir ve harika bir sonuç elde edebilirsiniz! Abiyeleri ve gelinlikleri süsleyen güpürler ile hobinizi en şık biçimde tamamlayabilir ve bir terziye gerek duymadan işlemelerinizi en güzel güpür seçenekleri ile tamamlayabilirsiniz!

Güpür Fiyatları

Bir dönemin perdelerinde Fransız güpürü modasıyla harikalar yaratan tuhafiye ve örgü malzemesi güpür modelleri, her biri farklı özelliklere ve fiyat aralıkları ile satışa sunulmaktadır. Güpür fiyatları güpür kalitesine, güpür modeline ve istediğiniz boyuta göre değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda hangi tül güpür modelini seçtiğinize göre ya da seçtiğiniz güpürün nasıl bir ağırlığa sahip olmasına göre güpür fiyatları değişmektedir.

Tuhafiye ürünlerinin en zariflerinden biri olan güpür modelleri en uygun fiyatlarla Simisso’da! Simisso ile elde edebileceğiniz güpür modelleri ile birbirinden zarif ev tekstil ürünleri, giyim ürünleri sahibi olacaksınız! Simisso güvencesiyle her renkten ve boyuttan güpür modelini elde edebilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.