sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 416 ürün görüntüleniyor.

Boncuk Modelleri

Boncuk

Tuhafiye ürünleri oldukça geniş bir ürün yelpazesini içinde barındırıyor. Bunlardan biri de boncuk çeşitleri… Özellikle takı sektörünün olmazsa olmazlarından boncuk çeşitleri renk renk, desen desen ve farklı boyutlarda istediğiniz şekilde tercih edebileceğiniz birçok imkanı sizlere sunuyor. İster kolye olsun ister küpe ya da giyim sektöründe çeşitli süslemeler… Boncuk çeşitleri hayatın her noktasında karşımıza çıkıyor. Üstelik kadın erkek de fark etmiyor, boncuk bileklik çeşitleri her iki cinsiyet için de bir hayli moda.

Her yerde görmeye alıştığımız ancak özelliklerine ve güzelliklerine dikkat etmediğimiz boncuk modelleri aslında birçok farklı özelliklere sahip olan çeşitleri içerisinde barındırıyor. Kullanım alanlarına göre hem boyutları, hem de materyalleri değişen boncuk süslemeleri özellikle tuhafiye malzemeleri arasında en çok satışı yapılan unsurların da başında geliyor.

15. - 16. yüzyılda takılarda kullanılan tohumların, pirinçlerin ya da hayvan dişlerinin yerine daha sonraki dönemlerde yine takılar için üretilen boncuk çeşitleri yalnızca karşımıza takı sektöründe çıkmıyor. Mobilyalar, kıyafetler, dekorasyon ürünleri gibi pek çok farklı alanda kullanılan boncuklar kullanıldığı alanın aurasını değiştiriyor ve canlı bir görüntü veriyor.

Türlerine Göre Boncuk Çeşitleri

Boncuk çeşitlerinin aslında sandığımızdan çok daha fazla olduğundan bahsetmiştik. Biz boncukları yalnızca ipliklere geçirilerek dikilen ya da bir iplik üzerine dizilen materyallerden saysak da boncuk çeşitleri ile çok daha harika sonuçlar elde edilebiliyor.

Özellikle el yapımı dekorasyon ürünleri ve örgü ürünlerin işlenmesinde bir hayli yaygın olarak kullanılan boncuk modelleri sade bir ürüne hem dinamik bir görüntü hem de şıklık katıyor. Nazar boncuklarından aşina olduğumuz, işlemeli ve boyalı boncuk modellerinden ahşap boncuk çeşitlerine ya da fimo boncuk seçeneklerine kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunan boncuk çeşitleri türlerine göre çok daha fazla örneğin listelenebildiği örgü malzemelerinden biri.

Kum boncuk, makrome boncuk, fimo boncuk, ahşap boncuk çeşitleri ise boncuk türleri arasında en popüler ve en çok tercih edilenlerin arasında geliyor. Aynı zamanda oldukça şık bir görüntü sunan bu hobi malzemeleri farklı dokuları ile her zevkten insana hitap ediyor. Farklı malzemelerden üretilen boncuk çeşitleri kimi insana göre farklı anlamlar taşıyor. Kimi doğal taşlardan yapılan bomcuk modellerinin kötü enerjiyi alıp götürdüğüne inanılmaktadır.

Fimo Boncuk Çeşitleri

Fimo boncuklar, desenleri ve şekilleri ile oldukça dikkat çekici boncuklardır. Fimo boncuk polimer kil hamurundan üretilmişlerdir. Delikli boncukların aynı zamanda plastik bir yapısı vardır, ancak plastik materyalden yapılmamışlardır. Fimo boncuk çeşitleri özellikle ilgi çekici görüntüleriyle takılarda kullanılır. Üzerinde meyve ve hayvan desenleri bulunabilir, farklı desenlere sahip fimo boncuk çeşitleri de bulunabilir. Rengarenk fimo boncuklar dayanıklı yapıları ve sevimli görünümleri ile bilezik, kolye ve küpelerde kullanılabilir.

Ahşap Boncuk Çeşitleri

Boncuk modelleri ağaçlardan kesilen parçaların kesilmesi ve yontulması ile oluşturulur. Ahşap boncuk modelleri genellikle tesbih yapımında kullanılır. Çeşitli boyutlarda yapılan ahşap tesbihlerin yanında ahşap boncukların kullanıldığı bir diğer alan da takılar ve aksesuarlardır.

Kum Boncuk Çeşitleri

En popüler hobi ürünlerinin başında gelen kum boncuk çeşitleri istenilen boyut ve renklerde satılabilir. Pratik bir yapısı vardır ve canlı renkleri ile göz doldurur. Takılarda ve aksesuarlarda kullanılabilir. Set halinde satılabilen kum boncuk çeşitleri aynı zamanda karşık renkli kum boncuk kutlularında hobi malzemesi arayanlara hitap ediyor. Sade yapısı ve tek renkli oluşuyla süslü ve dikkat çekici boncuk türlerinden ayrılsa da kum boncuk çeşitleri oldukça tercih ediliyor.

Makrome Boncuk

Makrome boncuk çeşitleri özellikle hobi olarak örgü işlerini seven insanların kullandığı boncuk çeşitlerinden biridir. Makrome yöntemi ile çeşitli aksesuar ve süslemeler yaparken makrome boncukları ile bu örgülerin aralarına yerleştirilerek hoş bir görüntü oluşturur. Genellikle ahşap boncuk türlerinin kullanıldığı makrome için renkli boncuk türleri de tercih edilebilmektedir.

Her Renkten Boncuklar

İsterseniz mat isterseniz parlak bir görünüme sahip olan boncuk çeşitleri istenilen her desende ve renkte bulunabilir. Ancak en çok tercih edilen ve özellikle takılarda kullanılan boncuk çeşitleri sade ve tenk renkli boncuklardır. Bunun yanında hayvan desenli boncuk çeşitleri, cam tasarımlı boncuk modelleri ve daha birçok farklı renk seçenekleriyle hobi malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Yalnızca renkleri değil, aynı zamanda boncukların şekilleri de birbirinden farklı olmaktadır. Yani boncuklar aklınıza gelebilecek her şekilde üretilebilir. İçerisinden bir delik geçen bu küçük materyaller kimi zaman bir yıldız şeklinde kimi zaman bir silindir şeklinde olabilir. Yuvarlak, üçgen, kalp, sekizgen, çubuk ya da hayvan şeklinde üretilen boncuk modelleri başta gelmektedir.

Rengarenk boncuk çeşitleri, kimi zaman tülbent ve yazma uçlarına oyaları süslemesi için kullanılır. Aynı zamanda masa örtülerinin kenarlarına dikilir, kiyafetler kimi zaman renk renk boncuklar ile süslenir. Simisso’da ihtiyacınıza en uygun fimo boncuk, kum boncuk, makrome boncuk çeşitlerini farklı renk ve boyut seçenekleri ile bulabilirsiniz!

İstediğiniz Büyüklükte Boncuk Çeşitleri

Özellikle kadınların severek kullandığı ve ister giyimde ister ev dekorasyon ve çeşitli süslemelerde kullanılan boncuk çeşitleri her büyüklükte üretilebiliyor.

Milimetrik çaplardan santimlik çaplara kadar geniş boyut sıkalasıyla üretilen boncuk çeşitleri istenilen her boyutta bulunabiliniyor. İnce ipler üzerine dizilen küçük boncuk çeşitlerinden tesbihler için kullanılan daha büyük boyutlu boncuklar da bulunur. Hatta dekorasyon ve özel tasarımlar için kullanılan daha büyük boyutlu boncuk çeşitleri bulunmaktadır.

Boncuk İle Neler Yapılabilir? - Ev Dekorasyonu ve Aksesuarlarda Boncuk

Boncukların kullanım alanı bir hayli büyüktür, yani yalnızca takı yapımında kullanılmaz boncuklar... Birbirinden güzel renkleri ve çeşitlilikleri ile dikkat çeken boncuk çeşitleri, capcanlı görünümleri ve farklı tasarımları ile geniş bir ağda kullanılır.

Ev dekorasyonu için özellikle işlemeler ve duvar süslerinde kullanılan boncuklar, makrome için kullanılan en temel süs malzemeleridir. Kasnaklara gerilen ipler ile çeşitli duvar süsleri yapılırken el ile düğümlenen iplere rengarenk ve istenilen desende kullanılabilir. Etaminler, kanaviçeler ve dantel çeşitleri arasına işlemeler ile birlikte kullanılan boncuklar her süslemeye renk katar. Dolayısıyla daha farklı bir görünüm elde edebilmek için büyüklü küçüklü boncuk çeşitleri kullanılır.

Boncuk Fiyatları

Boncuk fiyatları seçilen boncuğun çeşidine, boncuk yapımında kullanılan malzemenin türüne, boncuk boyutuna, farklı renklerde set halinde satılması ya da tek renk boncuk paketlerinin satılmasına göre değişmektedir. Boncuk fiyatları bütçeyi zorlamayacak şekilde düzenlenir, tuhafiye ürünleri arasında uygun fiyatlı olan ürünlerin başında boncuk çeşitleri gelmektedir. Hobi malzemeleriyle vakit geçirmekten ve el yapımı ürünler kullanmayı seven insanlar boncuk fiyatları konusunda kendilerini mutlu edecek sonuçlar ile karşılaşır.

Simisso'da renk renk, desen desen ve çeşitli büyüklüklerde boncuk çeşitlerini bulabilirsiniz. Uygun fiyatlı boncuk çeşitleri ile sizler de kendi takılarınızı yapmaya başlayabilir ve güzel günlerde kullanabilirsiniz. İster ahşap, ister kum, isterseniz fimo boncuk modelleri arasından kendi zevkinize yönelik boncuk çeşidini Simisso’da bulabilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.