sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 91 ürün görüntüleniyor.

Tül Yapay Çiçek Modelleri

Yapay Çiçek

Ömrü bitmeyen ve tüm güzelliği ile gerek giyim sektöründe gerek ise kıyafet sektöründe kullanılan yapay çiçek çeşitleri; farklı formları ile tuhafiye ürünleri arasındaki yerini korumaya devam ediyor. Özellikle kadınların ilgisini çeken yapay çiçek modelleri, farklı renki desen ve şekillerde bulunduğu gibi farklı dokularda ve değişik materyallerin kullanılmasıyla da bulunabiliyor.

Yeteneklerinizi kullanarak ortaya çıkardığınız hobi ürünlerini süsleyen yapay çiçek modelleri aynı zamanda en revaçta olan örgü malzemelerinin arasında yer alıyor. Farklı el işleri için kullanılan tül çiçek çeşitleri, lazer kesim çiçek modelleri, şerit çiçekler, kağıt güller, şifon çiçekler ve oya tomurcuğu şeklinde yapılan süslemeler hem giyim sektörü hem de hobi sektöründe oldukça geniş bir alan kaplıyor.

Tül Çiçeği Nerelerde Kullanılır?

Tül çiçeği kullanmak isteyenler genelde bir örgü hobisiyle ilgileniyor. Bu, amigurumi malzemelerinden bebek yapmak, makrome yapmak ya da etamin ile uğraşmak olabiliyor. Tül çiçek çeşitleri de bu noktada ortaya çıkan ürünlerin süslenmesi için kullanılıyor. Kimi zaman şerit çiçek çeşitleri, kimi zaman şifon çiçek modelleri kullanılan süslemelerde özellikle lazer kesim çiçekler ve tül çiçek çeşitleri tercih ediliyor.

Rengarenk yapısıyla hobinize renk katacak tül çiçekleri tuhafiye malzemeleri arasında bulabilirsiniz. Yalnızca örgü yaparken değil, özellikle ortam ve mekan süslemelerinde de kullanılan tül çiçek modelleri daha birçok renk seçeneği ile satılıyor ve istenilen özelliklerde bulunabiliyor.

Örgüde Kullanılan Yapay Çiçek Çeşitleri

Bir hobi olarak örgü yapmak isteyenler için oldukça farklı seçenekler sunuluyor. Günümüzde örgü yalnızca örgü olarak kalmıyor aynı zamanda en keyifli hobilerin de başında geliyor. Bunun sebeplerinden ilki ise birçok farklı örgü tekniği kullanılarak ortaya oldukça güzel bir ürün çıkarabilmek ve bu ürünler yalnızca giyim sektörüyle de alakalı olmuyor.

Örgü aynı zamanda makrome, amigurumi gibi farklı özellikleri olan hobilerde de kullanılıyor. Her biri için ayrı örgü malzemeleri bulunan el işlerinde kimi zaman da tül çiçek çeşitleri büyük önem taşıyor. Tül çiçekler özellikle amigurumi malzemeleri arasında bulunuyor. Örgü ile dikilen bebeklerin kimi zaman kıyafeti kimi zaman elindeki çiçek buketi tül çiçek çeşitleri ile süsleniyor.

Örgü yapılırken kullanılan çiçek çeşitlerinin arasında lazer kesim çiçekler de bulunuyor. Bu çiçeklerin illa tül olması gerekmese bile çoğunlukla tül kullanılarak elde ediliyor. Lazer kesim çiçekler iplik yardımıyla bir şeridin üzerine geçiriliyor ve kimi zaman şerit halinde kimi zaman daha kısa olacak şekilde kullanılması tercih ediliyor.

Örgüde kullanılan yapay çiçek modelleri arasında ilk sıralarda bir de kağıt çiçek modelleri geliyor. Sert kağıttan yapılan kağıt gül, formunu korumasıyla dikkat çekerken gerçekçi bir görünüm de sunuyor. Tuhafiye ürünleri arasında dikkat çeken kağıt gül çeşitleri kimi zaman amigurumi bebeklerinin yan materyalleri olarak kullanılıyor kimi zaman da örgülere süs olsun diye ekleniyor.

Örgüde kullanılan çiçek modelleri yalnızca farklı maddelerden yapılmış çiçeklerin örgülere iliştirilmesi ile bitmiyor. Aynı zamanda örgü kullanılarak yapılan ürüne yine örgü yöntemi ile çiçekler eklenebiliyor. Oya tomurcukları, zincir çekilerek yapılmış çiçek çeşitleri de bunlara örnek teşkil ediyor.

Lazer Kesim Çiçek Nedir?

Lazer kesim çiçek aynı zamanda lazer kesim tül çiçek olarak da geçer. Tuhafiye malzemeleri içinde kullanım alanı bir hayli geniş olan lazer kesim çiçek, süsleme sanatı için olmazsa olmazlardandır. Tül kumaşın oldukça seri bir şekilde lazer kesim tekniği ile kesilerek elde edilmesinden meydana gelen lazer kesim çiçek yapımı sırasında üst üste dikiliyor; birleştiriliyor ve bir şerit üzerine bağlanması ile ortaya oldukça şık bir çiçek motifi çıkıyor.

Şeridin üzerine dikilmesi ise lazer kesim çiçeğin her yüzeye ve materyale uygulanabilmesini sağlıyor. Böylelikle hem kullanım kolaylığı hem de pratiklik isteyenler için en güzel süs materyallerinden biri de lazer kesim çiçek oluyor

Süslemeler yapılırken lazer kesim çiçeklerin verdiği hoş görüntü birçok hobi sahibinin süslemeler yaparken yapay lazer kesim çiçekleri kullanmasını sağlıyor. Süslemeler için lazer kesim çiçek kullanmanın bir artısı da çevreyle oldukça uyumlu olabilen lazer kesim çiçek çeşitlerinin oldukça şık bir görünüm sunması.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.