sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Alize Cotton Gold

Örgü işi ile uğraşmayı sevenlerin en sık kullandığı ip çeşitlerinden biri Alize’nin Cotton Gold serisidir. Rengarenk ipleri, kolay örülebilen dokuları ile Alize Cotton Gold, özellikle giyim, aksesuar ve ev tekstil gibi alanlarda kullanılabildiği gibi Amigurumi bebek yapımı için de tercih edilebilir. Tıpkı Alize Angora Gold gibi, kullanım alanı çok çeşitlidir. Canlı renklerin yanında soft tonların da bulunabileceği seriye siz de Simisso güvencesi ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz!

Alize Cotton Gold İp Çeşitleri

Kimi zaman dekoratif örgü modeller kimi zaman giyim ürünleri ve aksesuarlar örmek için kullanılan ipler, marka içerisinde alt serileri ile çeşitlendirilir. Dolayısıyla doku, renk ve içeriği itibariyle örgü ipleri birbirinden farklılaşır. Alize’nin geniş bir kullanım alanı olan; farklı doku, renk ve özelliklerde ürettiği örgü ipi çeşitlerinden biri de Cotton Gold’dur. Bu serinin de kendi içerisinde alt serileri bulunmaktadır; Cotton Gold Baby Soft, Cotton Gold Fine Baby, Cotton Gold Hobby gibi alt serilerin her biri farklı tarzlarda örgü yapan kişilerce sevilerek kullanılmaktadır. Aynı zamanda Cotton Gold Pratica gibi alt seriler de markanın renk yelpazesi ve doku çeşitliliğini arttırmaktadır.

Alize Cotton Gold ile Neler Örülebilir?

Yaratıcılığın ön planda olduğu örgü işlerinde, yeteneğinize ve ilgi alanlarınıza göre sınırsız örgü işi yapabilirsiniz. Alize Cotton Gold serisi geniş ürün skalası ile sizlere bu imkanı tanımaktadır. Pamuklu yapısı ile yaz aylarında sorunsuz kullanabileceğiniz ürünleri rahatlıkla örebilir, iplerin nefes alan yapısından yararlanabilirsiniz. Ayrıca kış aylarında ince kazak ve yelekleri kullanmak için de sevilerek kullanılan bir üründür. Bebek Giysileri: Minik yelekler, patikler, hırkalar ve battaniyeler örebilirsiniz. Cotton Gold serisinde yer alan iplerin içerikleri bu örgü çeşitleri için oldukça uygundur. Şapkalar ve Bere Modelleri: Baharlık ve kışlık atkılar, bereler örebilirsiniz. İp içeriğindeki akrilik sıcaklığı korumaya yardımcıyken pamuk, yumuşak dokuyu korumayı sağlayacaktır. Baharlık, ince aksesuarlar kolaylıkla örülebilir. Oyuncaklar: Amigurumi tarzında oyuncaklar yapmak için de Alize Cotton Gold ipliği tercih edebilirsiniz. Cotton Gold serisinin Hobby ipleri, bebek yapımı için idealdir. Çanta ve Cüzdanlar: Örgü çanta ve cüzdanlar tarzınızı farklılaştırmak için yaratıcı bir seçenek olabilir. rengarenk ve yumuşacık dokularıyla kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kırlentlerinize Kılıflar ve Dekoratif Ürünler: Dilerseniz kırlentlerinizi düz dokulu bir iple örebilir, dilerseniz daha hareketli ve pofuduk yapıdaki Alize ip çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Alize Cotton Gold ile Hangi Tığ Kullanılır?

Her örgü ipi kendine uygun tığ veya şiş ile kullanıldığında çok daha iyi, pratik ve estetik sonuçlar çıkarır. Örneğin Alize Cotton ile Nako Pırlanta gibi iki markanın farklı özelliklere sahip serileri için içeriğe uygun numaradaki tığlar daha iyi sonuç verecektir. İplerin tığ üzerinde rahat kayması, örgü modelinin rahatlıkla seçilebilmesi için uygun materyalde ve kalınlıkta tığ seçilmelidir. Numara açısından bakıldığında seçilen ipin kalınlığı ve yapısı kadar, örgü işinin cinsi de önemlidir. Ancak genel olarak Alize Cotton Gold için tercih edilebilecek şiş ve tığ aralığı 3,5-5 numara şiş veya 2-4 numara tığ olarak belirtilmiştir. Alize Cotton Gold Renk Çeşitleri Orta kalınlıkta olan Alize Cotton Gold serisinde hem canlı renkleri hem de koyu renklerin farklı tonlarını bulmak mümkündür. Özellikle açık ve canlı renklerin bulunduğu seride daha soft ve nude tonlarda ipleri de bulmak mümkündür. Her renk paletinin soft tonları olduğu gibi sarı, yeşil, pembe gibi renklerin canlı tonlarını da görmek mümkündür. Yeşil, kahverengi ve mavi gibi koyu renkleri de Cotton Gold serisinde bulabilmek mümkündür.

Alize Cotton Gold İplerin İçeriği Nedir?

Simisso’da rahatlıkla bulabileceğiniz 330 metre rulolardan oluşan Alize Cotton Gold serisi, %55 Pamuk- %45 Akrilik içerikten oluşur. İlkbahar - yaz aylarında kullanım için uygun, nefes alan yapısı vardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.