sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 60 ürün görüntüleniyor.

İğne Modelleri

İğneler

Eksikliğinde mutlaka gözlerimizin aradığı, gerekli olduğunu da ancak eksildiğinde anladığımız bir tuhafiye ürünü iğne. Her insanın evinde mutlaka çeşitlerinin bulunması gereken ve özellikle de el yapımı aksesuar, örgü, dikiş, nakış işleriyle uğraşanların evinde bir hayli fazla olan iğneler birbirinden farklı binbir çeşit modele sahiptir.

İğne Çeşitleri Nelerdir?

Günlük hayatı kolaylaştıran ve her bir insanın mutlaka sahip olması gereken iğnelerin hem günlük hayatta hem de hobileriyle ilgilenirken onlara yardımcı olacak çeşitleri bulunmaktadır. İğne çeşitleri hem farklı kullanım alanlarına sahip hem de farklı tasarımsal özellikleri üzerlerinde taşımaktadır.

Kimi zaman iki kumaşı birbirine tutturmak, kimi zaman bir mantar pano üzerine yazı amak ya da kimi zaman başörtüsü sabitlemek için kullanılan iğne çeşitlerinin çok daha fazla olabileceğini biliyor muydunuz?

İğne çeşitleri hakkında kısaca bir toparlama yapalım…

● Çengelli iğne

● Toplu iğne

● Punch iğnesi

● Dikiş iğnesi

● Etamin iğnesi

İğnelerin tuhafiye ürünler arasındaki yeri büyüktür. Dolayısıyla iğne çeşitleri keyifli bir hobi süreci geçirmek isteyen insanların işini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Keza, öyle de olmaktadır çünkü iğne çeşitleri listesi el işi yapımında ve kullanılmasında bir hayli uzundur.

İğne çeşitleri genellikle iğne setleri halinde satılmaktadır. Bu iğne setleri içerisinde farklı numaralara sahip birçok iğne bir kutu içerisinde yer almaktadır. Farklı iplik ve kumaşlar için kullanılan bu iğne türleri el işi yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmakta ve el işi ile işlemelerde çok daha güzel bir görüntü sunmaktadır. Düzgün bir el işi için siz de iğne setleri arasında yer alan doğru iğneler ile kıyafetlerlerinizi ya da eşyalarınızı onarmalısınız.

Çengelli İğne Çeşitleri

İğne çeşitleri arasında en sık kullanılan ve belki de en güvenilir olan iğne modeli çengelli iğnelerdir. Çengelli iğne modellerinin tasarımı, diğer iğnelerden çok daha farklıdır. Çengelli iğne, iki ucu birbirine paralel ve bir ucu sabit iken diğer ucu kanca gibi olan, açılıp kapanabilen ve gerekli yere de bu şekilde tutturulan iğne çeşitleridir.

Çengelli iğne modelleri tuhafiye ürünlerinin arasında gerek etamin, kanaviçe gerek işleme yaparken kullanılabilir ancak bunların kullanım amacı ortalığı düzenlemek ve kumaşı zapt etmek olabilir. İpliklerin geçirilmesi ile değil daha farklı kullanım alanları ile ünlüdür. Tekli iğne modelleri ile arasında oldukça fazla farklılık bulunmaktadır.

● Çengelli iğneler;

● Bir kıyafeti tutturmak,

● Birine takı takmak için

● Bir takı çeşidini saklayabilmek için

● El işi yaparken gerekli yerlerde çengelli iğne modellrinden destek almak için

kullanılmaktadır. Çengelli iğne alarak hem güvenli bir iğne kullanımı gerçekleştirebilir hem de her bir ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz!

Toplu İğne Çeşitleri

Birdiğer iğne çeşidi arasında toplu iğneler de yer almaktadır. Birbirinden renkli ucu ve farklı boylarıyla toplu iğneler hem bir nokta işaretlemek hem de bri kumaşı tutturmak için oldukça gerekli materyallerden bazılarıdır. Toplu iğne kimi zaman takı takarken kimi zaman ad raptiye yerine kullanılabilir.

Punch İğnesi Çeşitleri

Özellikl son dönemin en popüler el işleri arasında yer alan punch, kolay kullanımı ve makinesi ile iğne çeşitlerine sahip diğer bir malzeme oluyor. Punch iğnesi çeşitleri farklı boylarda olabilirken makine ile kullanmaya uygun bir karakter sergiliyor.

Punch iğnesi, bilinen iğne modellerinin aksine, ipi kendi bunyesi ile geçirerek değil, ileriye doğru kumaşa dik bir şekilde durarak ve iterek nakış yapmak için birebirdir.

Dikiş İğnesi

İğne çeşitleri arasında en zor kullanılanların başında gelen dikiş iğneleri farklı kalınlıklara ve uzunluklara sahiptir. Dikiş iğnelerinin iplik geçirilen kısımları da boyutu ve kalınlığına göre değişkenlik göstermektedir.

İğne Fiyatları

İğne fiyatları hangi tür iğne alacağınıza göre değişkenlik göstermektedir. İğne fiyatları aynı zamanda kaç adet iğne çeşidi istediğinize nasıl bir iğne çeşidine sahip olmak istediğinize göre değişir.

Simisso ile birbirinden farklı iğne çeşitlerine siz de sahip olabilirsiniz. Gerek el işi yaparken gerek ofis malzemesi olarak kullanmak için tuhafiye ürünlerinin en sevilen malzemelerinden iğne çeşitleri ile Simisso ihtiyacınızı en güzel şekilde karşılayacak!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.