sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 87 ürün görüntüleniyor.

Ebruli İp Modelleri

Örgü ipleri birbirinden farklı birçok çeşidiyle dikkat çeker. Yalnızca tek renk örgü ipleri değil aynı zamanda ebruli ip adı verilen, içinde birçok rengi barındıran örgü ipleri de el işi yapmayı sevenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ebruli ip, kendiliğinden desenli sonuçlar elde edebileceğiniz, rengarenk el işleri ortaya çıkarabileceğiniz materyallerdir. Dilerseniz makrome malzemeleri ile birlikte ev dekorasyonunuza renk katacak süslemeler yapmak için kullanabilirsiniz.

Ebruli İp Nedir?

Estetik görünümleri ve gündelik hayatta işlevsellikleri ile örgü çeşitleri gün geçtikçe daha geniş imkanlar sağlamıştır. Birbirinden farklı dokular ve özelliklerde birçok örgü ipi giyim, aksesuar ve dekorasyon alanlarında özellikle kullanılmaktadır. Ebruli ipi de sıklıkla kullanılan ve rengarenk seçenekleriyle dikkat çeken örgü iplerinden biridir. Ebruli ipi, yapısal olarak en az iki renkten oluşan, birbiri ile uyumlu renk geçişleri sağlayan iplerdir.

Dilerseniz kış aylarında takabileceğiniz yumuşak bir şal, dilerseniz rengarenk örgü bir hırka yapabileceğiniz ebruli ipler farklı renk seçenekleriyle her tarza hitap eder. Canlı renk skalasının yanında pastel ve nude tonlarının kombinlendiği ebruli ip çeşitlerini de bulabilmek mümkündür. Her tarza uygun renkleriyle sınırsız seçeneğin sunulduğu ip çeşitlerinde farklı kalınlıkları da bulabilirsiniz. Dokularındaki farklılık, aynı zamanda daha geniş çerçevede ürünleri yapmanıza imkan tanıyabilir. Kalın ve ince ebruli iplerin yanında peluş dokuya sahip farklı tarzda ebruli ipler de bulunur. Rahatlıkla ihtiyaç duyduğunuz doku tercihini Simisso’nun ebruli ip çeşitleri ile karşılayabilirsiniz.

Ebruli İp ile Neler Yapılabilir?

Ebruli ipler ile yapılabilecek sınırsız sayıda örgü işi mevcuttur. Geniş renk skalasıyla istediğiniz ebruli ipini seçerek giyim ürünleri, dekoratif materyaller, örgü takı ve aksesuarlar yapabilirsiniz. Ebruli iplerin en sık kullanıldığı alanlardan gibi giyim ürünleri, ebruli ipleri ile birbirinden güzel hırka, yelek, kazak ve bluzlar örebilirsiniz. Ördüğünüz üstleri günlük ve şık kombinlerle kullanabilir ve tarzınızı farklılaştırabilirsiniz.

Ebruli iplerin bir diğer kullanım alanı da aksesuarlar ve dekorasyon ürünleridir. Ebruli iplerini kullanarak birbirinden farklı tasarımlarda çantalar yapabilir, dilerseniz ince tarzda ebruli ipler ile kendinize veya sevdiklerinize küpe, kolye yapabilirsiniz.

Bir diğer kullanım alanı da dekoratif duvar süsleridir. Ebruli ipler de tıpkı amigurumi ipleri gibi estetik fikirler için kullanılabilir. Duvar süsleri, makrome çeşitleri, kimi zaman örgü tablolar yapılabilir. Ebruli ipler ile yapılabilecek birbirinden güzel duvar süslerinin yanında yumuşak battaniyeler de yapabilir, peluş dokularıyla sıcacık bir kış geçirebilirsiniz.

Ebruli İp ile Hırka Modelleri

Ebruli ipler ile yapabileceğiniz ürünlerden biri de birbirinden farklı tarzlara sahip, gündelik ve şık konseptlerde kullanabileceğiniz hırkalar da ebruli ipleri değerlendirmenin bir yoludur. Rengarenk yapılarıyla ince veya kalın hırkaları dilediğiniz tarzda örebilir ve her mevsimde kullanabilirsiniz. Uzun ya da kısa fark etmeksizin örgü hırka modelleri ebruli iplerin canlı yapılarıyla üzerinize çok yakışacaktır! Ebruli ipler ile yapabileceğiniz hırka modelleri, her tarza uyumlu olabileceği gibi geniş renk seçenekleri ile yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz bir alan açar.

Yalnızca hırkalarınızın biçimi değil aynı zamanda tasarımları da ebruli iplerinin farklı renklerini ve boncuk gibi çeşitli örgü materyallerini kullandığınızda oldukça farklı olacaktır. Dilerseniz boncuklar dilerseniz kurdele ve güpürler ile modern veya nostaljik hırka modelleri yapabilirsiniz.

Ebruli İp Özellikleri

Örgü malzemelerinin her biri ayrı bir işleve sahip olduğu kadar aynı zamanda birbirlerini bütünleyen özellikleriyle örgü yapmayı seven herkese imkan sağlıyor. Ebruli ipleri de sahip olduğu özellikler de örgü malzemelerinin arasında ilk tercihler arasında yer alıyor. Kalınlığı ve inceliği, kullanmak istediğiniz alan açısından önemlidir. Doğru seçimi yapmak ebruli ipiyle güzel işler çıkarmanızı sağlayacaktır.

Ebruli ipler içinde birbirinden farklı renkleri barındırmasıyla özellikle cıvıl cıvıl bir tarzı benimseyenlerin sıklıkla örgü işlerinde kullandığı bir ip türüdür. Dokusu değişkenlik gösterir ve örmek istediğiniz materyallerin yapısına, işlevine uygun ebruli ip türünü bu nedenle rahatlıkla bulabilirsiniz. Battaniye, paspas, ya da örtü yapabileceğiniz dokularının yanında ebruli iplerinin daha tok yapıda olanları ile çantalar, hırkalar ve dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Makrome malzemeleri arasında bulunmasa da dekoratif açıdan oldukça estetik ve sevimli duracak ebruli ipleri makrome yaparken de süs olarak kullanabilirsiniz.

Kaliteli ebruli ipleri ile uzun yıllar kullanabileceğiniz aksesuarlar yapabilirsiniz. Farklı markalarda ebruli ipler birbirinden farklı özelliklere sahip olmakla birlikte, iplerin yapıldığı dokuların da farklılaştığı görülür; kimi zaman viskon, kimi zaman akrilik tercih edilebilir.

Ebruli İp Çeşitleri

Farklı her renkten bulabileceğiniz ebruli ipler, aynı zamanda kendi içinde çok çeşitlilik gösterir. Simisso’da bulabileceğiniz birbirinden farklı ebruli ipleri ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve dilediğiniz yapıda örgü ipi seçeneği ile gardrobunuz ve evinizi süsleyebilirsiniz.

Ebruli ipi çeşitleri özellikle yapıldıkları malzeme ve dokuları açısından farklılık gösterirken markalar arasında da farklılaşma sayısız ebruli ipi seçeneği verir. Simisso’da aradığınız ebruli ipini bulabileceğiniz çeşitliliğe göz atabilir ve ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Ebruli İp Renkleri

Simisso’da her renk ebruli ipi bulmak mümkündür. Ebruli ipleri, sahip oldukları geniş skalayla örgü yapmayı sevenler tarafından tercih edilirken rahatlıkla örülebilmesi ile işinizi de kolaylaştırır. Birbirinden farklı ebruli ipi rengi olmasına rağmen geneli, oldukça canlı renkleri barındıran ve en az iki veya üç renkten oluşan modelleri halk arasında sıklıkla kullanılır. Daha modern tarzda ebruli ipleri arayanlar için soft tonlar ve birbiriyle uyumlu renkler de satışa sunulmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.