sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 51 ürün görüntüleniyor.

MİSİNA İP ÇEŞİTLERİ

Pamuk, ipek ve yün iplerin kullanıldığı 1938 yıllarında bir firma tarafından mukavemeti daha yüksek ve güçlü, sentetik polimerden naylon ip üretilmeye başlanıldı. Kısaca adı, misina olan bu ip hayatın birçok alanında kullanılmaya başlandı. Yaklaşık 1958 yılına kadar üretilen ilk misina ipi değişikliğe uğramadan kullanılmaya devam etti ardından aynı üretici tarafından daha çok balıkçılıkta kullanılmak üzere daha ince misina ipi olarak üretilmeye başlanıldı. 1938 yılından günümüze kadar kullanılan naylon ip, yani misina sadece balıkçılıkta değil daha birçok farklı alanda kullanıldı ve hala kullanılıyor. Sentetik malzemeden üretildiği için yüzlerce renkte üretilir, suyu çeker ve bu özelliği sayesinde suda yavaş batar. Bilmelisiniz ki balıkçılıkta kullanılan misina ipi suyun içindeyken avlanabilmek için dikkat çekici bir renk olmaması gerekir. Şeffaf, mavi veya yeşil misina ipi balıkçılıkta tercih edilmelidir. Sadece balıkçılıkta kullanılmayan misina ip, kopmayan misina ipi olarak tespih yapımında, takı tasarımında da kullanılır. Elastik bir yapıya sahip olsa da hassas bir iptir. Piyasada kopmayan misina ipi bulmak biraz yorucu olabilir fakat sitemizden temin ettiğiniz misina iplerinde kopma problemi yaşamazsınız. Sentetik polimerden üretilen misina ipindeki elastikiyet %2 ila %8 arasında değişebilir. Yapısı gereği gerildiği takdirde eski haline dönmeyecektir. Takı tasarımında, balıkçılıkta kullanıldığı kadar kullanılan misina ipi ile harika tasarımlar yapabilirsiniz. Birazdan misina iplik ve kum boncuk ile yaratabileceğiniz birkaç projeden de bahsedeceğiz.

Misina İpi ve Kurdele ile Basit Bileklik Yapımı

Misina ipini dikiş iğnesinin içinden geçirerek başlıyoruz. Böylelikle misina ipine boncukları dizmemiz daha kolay olacaktır. Kullanacağımız kurdeleyi de kıvırarak üst üste getiriyoruz ve iğne deliğinden geçiriyoruz. Kurdeleyi geçirdikten sonra boncuk geçiriyor ardından tekrar kurdeleyi geçiriyoruz. Birbirini takip eden bu adımı devam ettiriyoruz. Eğer yeterince sıkı bir şekilde dizemezseniz bolluk meydana gelir ve bileklik çok sıkı olmaz. Çok sıkı yaparsanız da gerginlikten mütevellit misina ipi formunu kaybedebilir. Bilek ölçünüzdeki misina ipinin sırasıyla dizilen boncuk ve ardından gelen kurdele ipiyle, sonuna geliyoruz ve takı tasarımında kullanılan klipslerle bitiriyoruz.

Düğme ve Misina İpi ile Bileklik Yapımı

Bu bilekliğin yapımında kalın misina ipi tercih ediyoruz. Dilediğiniz renkteki düğmeleri alıyoruz. Biz birçok farklı renk tercih ettik. İki sıra bilek ölçünüzde misina ipi hazırlayın. Düğme delikleri alt alta gelecek şekilde dizin. Ardından ilk olarak düğmenin sol tarafındaki düğme deliklerine misina ipini geçirin. İlk alttan sonra üstten geçiriyoruz ve tüm sırayı bu şekilde hallediyoruz. Sağ taraftaki düğme deliklerine de aynı işlemi gerçekleştiriyoruz. Ardından dilerseniz kapatma klipsi ile dilerseniz düğümleyerek projeyi bitirebilirsiniz. Elinize sağlık!

Misina İpi ile Miyuki Bileklik Yapımı

Japonlardan bize kadar ulaşan miyuki boncuk son zamanların şüphesiz ki gözdesi. İnce ince işlenen, çok zahmet isteyen bu boncuk sanatı asla kopma yapmayacak bir ipe yakışacaktır. Camdan üretilen miyuki taşlar ile ürettiğiniz eşyalar çok kıymetli olacaktır. Miyuki tarzda bileklikleri ceza evi boncuk ile de üretebileceğinizi bilmenizi isteriz. Göz alan renkleri ile ışıl ışıl bileklikler, halhallar, kolye uçları ve küpeler elde edebilirsiniz. Süs eşyalarında da kullanılan miyuki boncuk ile dilerseniz portre hatta tablo bile işleyebilirsiniz. İnce misina ipi kullanabilirsiniz. İnce misina ipi ile çalışmak daha kolay olacaktır. İp veya deri iplere de yapabileceğiniz miyuki, misina ip ile daha da canlı duracaktır. Işığı geçiren, şeffaf misina ipi boncukların arasında kaybolacak ve tamamen ışıl ışıl bir bileklik kalacak geriye. Farklı düğüm teknikleriyle dizilen boncuklar çok şık duracak ve herkes nasıl yaptığınızı soracak! Miyuki bileklikleri dilerseniz sitemizden de temin edebileceğiniz kum boncuklar ile de tasarlayabilirsiniz. Camdan üretilen kum boncuklar misina ipi ile bütünleşerek sadece boncuktan üretilmiş bir bileklik olarak görünecektir. Örgü işlemi gibi farklı tekniklerle, kopmayan misina ipini bağlayarak ya da örerek birçok farklı model elde edebilirsiniz. Zahmet ve bol pratik isteyen miyuki örme sanatında az önce de bahsettiğimiz gibi birçok farklı teknik mevcut. En çok tercih edilen teknikler ise dik açı tekniği ve balıksırtı tekniği oluyor. Oldukça küçük boncuklar kullanılarak üretilen bu bileklik veya diğer takı tasarımları en kolay şekilde misina ipine geçiyor. Bir iğne yardımı ile tercih edeceğiniz tekniği göz önüne alarak, boncukları kolayca geçirebilirsiniz.

Tespih Yapımında Misina İpi

Tekkelerden günümüze kadar gelen çok özel bir sanat dalı olarak görülen tespih.. Yapımı da kullanımı da ayrı bir keyif veriyor. Tespih yapımında kullanılan taşların biricik taşlar olması elbette ki tesbihin değerini artırıyor. Sentetik veya organik taşlarla bezenen tespihlerde kimi zaman fosil, boynuz, kemik, kabuk, tropikal bitkiler ve ağaçlar, mercan ya da daha değerli taşlar olan oltu taşı, kaplan gözü, firuze, lapis lazuli ve kehribar gibi taşlar kullanılırken kimi zaman kehribara benzeyen bir plastik çeşidi ile sentetik reçineden üretilen taşlar da kullanılabiliyor. Kimyasal yollarla elde edilen sentetik taşlar da değerli taşlar kadar değerli bir yere sahiptir. Kullanacağınız, dokunmak istediğiniz taşı seçtiniz ve güvenmeniz gereken bir ip tercih etmelisiniz ki tesbihiniz kopma gibi bir durum yaşamayıp, sizi zor durumda bırakmasın. Özenle ve değerli taşlarla bezenen bir tespih sokakta ya da herhangi bir yerde koparsa taşlar dağılır belki de tüm taşları bulamayabilirsiniz. Bu sebepledir ki kopmayan misina ipi, tespih yapımında sıklıkla kullanılır. Kullanılan kaliteli kalın misina ipi ile tesbihinizi güvenle taşıyabilirsiniz. Şeffaf misina ipi ile dizdiğiniz taşlar daha canlı duracak!

Misina İpi Fiyatları

Kopmayan, kaliteli misina ipini sitemizden güvenli ödeme sistemleriyle temin edebilir, dilerseniz kapıda ödeme yaparak satın alabilirsiniz. Keyifli Alışverişler!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.