sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 143 ürün görüntüleniyor.

Yazlık İp Modelleri

Örgü ve el işi denildiğinde akıllara yalnızca kış ayları için yapılan hazırlıklar, kalın iplerden örülen yumuşacık atkı ve bereler gelir. Ancak sanılanın aksine örgü işlerinde kullanılabilecek birbirinden hafif dokularıyla yaz aylarında dolaplarınıza renk katacak bluz ve hırkalara sahip olabileceğiniz yazlık ipler de bulunmaktadır.

Örgü işlerinizi dört mevsim de kullanabilirsiniz. Önemli olan, seçtiğiniz iplerin hava şartlarına uygun, gerektiği zaman nefes aldırabilen bir yapıya sahip olması ve cilt sağlığınızı da tehlikeye atmamasıdır. Bunun için sahil kesimlerinin giyim ürünlerinde sıklıkla rastladığımız keten kumaşlar veya pamuklu ipten yapılan kumaşlar yaz aylarının vazgeçilmezlerinden biridir.

Yazlık İp Nedir?

Örgü malzemeleri arasında hem kış hem de yaz aylarını değerlendirebileceğiniz birçok seçenek özellikle ip kategorisinde yer alır. Birbirinden güzel ürünleri ortaya çıkarabileceğiniz, ister yazlık salaş hırkalar isterseniz yaz aylarında kullanabileceğiniz hafif çanta ve aksesuarlar yapmak için yazlık ipleri kullanabilirsiniz. Özellikle günlük giyimde size çok rahat hissettiren, yaz aylarında üzerinizden çıkarmak istemeyeceğiniz birçok gömlek, elbise ve tişört yazlık ip çeşitleri kullanılarak yapılmıştır.

Yaz aylarında cildinizin nefes alması, kullandığınız ip ve kumaşların sizleri terletmemesi oldukça önemlidir. Dolayısıyla yazın sentetik kumaşlardan uzak kalmak gerekir. Bu nedenle yazlık ipler, doğal içerikli hafif ipler tercih edilir. Yazlık merserize ip ve yazlık koton ip çeşitleri birbirinden hafif yapısıyla tercih edebileceğiniz en iyi seçeneklerin başında gelir.

Yazlık İp Hangi Giysilerde Kullanılır?

Yazlık iplerin kullanıldığı giysiler genellikle sıcak aylarda giyilmeye müsait ince ipliklerden yapılır. Sentetik veya doğal olması fark etmeksizin bu noktada yazlık ip çeşitlerinin kullanımı kalınlığa bağlı olarak değişkenlik gösterir. İplerin 10/1, 20/1, 30/1 gibi kalınlık farkları vardır. Numaralar büyüdükçe kullanılan iplikler incelir ve giderek daha yazlık ipler halini alırlar. Giyim sektöründe iplik tercihi yaparken önemli olan kriterler iplerin ölçütleridir. İplikler inceldikçe gramajda düşüş yaşanır ve daha hafif bir materyal halini alır. Böylece yazlık ipliklerden yapılan kıyafetler de daha yazlık olur. Aslında kısaca bu noktada ipliğin kendisinin yazlık veya kışlık olması değil ne kadar ince olduğu önemlidir.

Yaz aylarının sıcak günleri için keten gömlek ve elbiseler kadın ve erkeklerin en sık tercih ettiği giyim ürünlerinin başında gelir. Yazlık kıyafetlerde kullanılan ipler, en ince ve hafif ipliklerdir. İnce kesitli ve terletmeyen, genellikle sentetik bileşen barındırmayan ip çeşitleri yazlık iplerde daha çok kullanılır. Yazın kullanacağınız giyim ürünleri ve aksesuarlarda özellikle ip seçimi önemlidir. Örneğin kadife ip ile yapılmış herhangi bir hırka veya çanta sizleri yaz ve bahar aylarında oldukça terletir ve bunaltır ancak kış ayları için oldukça ideal ve kullanışlıdır.

Yazlık ip ile Neler Yapılabilir?

Yazlık ip kullanarak yapılabileceklerin sayısı oldukça fazladır. Örgü örmek isteyen ancak doğal ve hafif malzeme kullanmayı arzulayanlar için birçok seçenek vardır. Yazlık ipler ile örgü şişlerini kullanarak çanta ve aksesuarlar, kendinize salaş örgü hırkalar yapabilirsiniz.

Makrome çantalar yazlık ip kullanılarak yapılan en yaygın ürünlerin başında gelir. Yalnızca çanta ve aksesuarlar değil aynı zamanda evleriniz için yumuşacık puflar, oturma gruplarınıza çok yakışacak kırlentler de örebilirsiniz.

aynı zamanda duvar süsleri ve örgü rüzgar çanları da yazlık ipler kullanılarak yapılan ürünlerden yalnızca birkaçıdır. Kendinize ve sevdiklerinize örgü hediyeler yapabilir ve onları mutlu edebilirsiniz.

Yazlık İp Çeşitleri

Örgü malzemelerinin her biri kendi içinde alternatiflere sahiptir. Yazlık ip çeşitleri de kendi arasında farklılaşır. Örgü örmek için kullanabileceğiniz yazlık ip çeşitleri genellikle doğal ve koton içerikli ipler olmakla birlikte pamuk ile karıştırılmış akrilik ipler de yazlık ip çeşitlerindendir. Yazlık koton ip çeşitleri, özellikle dokuları nedeniyle en çok tercih edilen ip çeşitleri arasındadır. Yazlık merserize ip ise yine örgü örmeyi sevenlerin sıklıkla kullandığı ve rahatlıkla örgü örülebilen ip çeşitlerindendir.

Yazlık İp Markaları

Simisso’nun geniş ürün skalası sunduğu tuhafiye ve hobi kategorisinde, örgü malzemelerini rahatlıkla bulabileceğiniz gibi binlerce kişi tarafından tercih edilen en iyi ve popüler örgü iplerini, yazlık ipleri ve örgü materyallerini yine büyük bir çeşitlilikle satın almanız mümkün.

Yazlık ip kategorisinde ürünleri oldukça beğenilen markalar, Ören Bayan, Dora, Gazzal, Alize, Kartopu gibi pek çok beğenilen yazlık ip markası Simisso’da sizleri bekliyor. El örgü iplerinin her rengine rahatlıkla ulaşabilir ve yazlık ipler ile siz de harikalar yaratabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.