sadsad x
asdasd
Sırala
Toplam 84 ürün görüntüleniyor.

Tulip Marka Tığ Çeşitleri

El işi yapmak isteyenlerin olmazsa olmazları örgü malzemelerinden biri de farklı boyut ve kalınlıktaki tığ çeşitleridir. Kullanım kolaylığı sunan farklı modelleri ile birçok kişinin hobisini ya da işini en güzel şekilde yapmasını sağlayan tığlar ister tekli ister set şeklinde satın alınabilir.

Tulip Tığ Çeşitleri

Tulip tığ çeşitleri, metal yapıda ya da silikon saplı modellerden isteğe göre tercih edilebilir. Silikon saplı üretilen modelleri eli acıtmayan tığlardan biridir ve bu nedenle birçok kişi tarafından ilk tercih edilen modeller arasındadır. Her iki tığ modelinde de yapılmak istenen el işine göre farklı uçları ve boyutlar bulunmaktadır.

Kullanılan iplik çeşidine göre tığ büyüklüğü değişmektedir. Yapılacak her model ve ürün farklı kalınlıktaki tığlar ile yapılmaktadır. Dantel yapanlar ve oya ipi kullanacaklar için ince milimetreli tığlar daha uygun olurken daha kalın ipler ile hırka, aksesuar ya da bluz örecekler için kalın tığlar tercih edilmelidir.

Tulip Tığ Numaraları

Tulip tığ numaraları dantel, nakış, oya yapmak isteyenlerin nasıl bir yüzeye hangi boyutlarda işleme yapacağına göre değişkenlik gösterir. Tulip tığ çeşitleri arasında en küçük uç ve incelikten en kalın tıp çeşitlerine kadar geniş yelpazede tığ numarası bulmak mümkündür.

Tulip tığ çeşitlerinin ayırt edilebilmesi için milimetrelere göre numaralar verilmiştir. Her bir numara belirli bir milimetreye takabül etmektedir. Tığ numaraları büyüdükçe tığların milimetrelerinde küçülme görülür.

Tulip tığ numaraları; 0,1,2,3,4,5,6… şeklinde gidebildiği gibi 4.5, 5.5, 6.5 şeklinde ara numaralar da milimetreleri belirtmektedir. Genellikle örgü, dantel için kullanılan tığ numaraları 12 - 15 aralığında olmakla birlikte, farklı alanlarda kullanılabilecek dekoratif ürünler ya da giyim ürünleri için farklı boyutlardaki tığ çeşitleri tercih edilebilir.

Tulip Tığ Seti

Tığlarını tek tek almak istemeyen ve düşündüğü el işi için farklı tığ numaralarına ihtiyaç duyanlar için farklı tığların bir araya getirildiği setler de satılmaktadır.

Tulip tığ setlerinde farklı boyutlarda set içeriğine bağlı olarak 5 - 6 adet tığ bir araya getirilir. Bazı tığ setleri çok daha kapsamlı satılabilir ancak temel tığ setlerinde en çok ihtiyaç duyulabilecek ve işlevsel tığlar yer almaktır.

Tulip Tığ Fiyatları

Tulip tığ fiyatları hangi model tığ seçtiğinize göre değişkenlik göstermektedir. Metal ve silikon kaplı tığ çeşitleri birbirinden farklı fiyatlandırmalara sahip olsa da uygun fiyatları ile ulaşılabilir tuhafiye ürünlerindendir. Simisso’da ihtiyacınız olan her boyut ve numarada Tulip tığ çeşitlerini uygun fiyatlarla bulabilir, güvenli ve hızlı kargo imkanından yararlanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.