sadsad x
asdasd

kizuykutulumu.jpg (36 KB)erkekuykutulumu.jpg (50 KB)

Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Bebek Uyku Tulumu Modelleri

Her ebeveyn bebeğinin rahat ve huzurlu uykularla büyümesini ister. Dünyaya geldikleri andan itibaren bebek gelişiminde uyku çok önemlidir. Tıpkı yetişkinler gibi, bebek için seçilen konforlu mobilyaların yanında uyku kalitesini giydirilen kıyafetler de etkiler. Sürekli üzerini açan bir bebek, gece dinlenememiş bir ebeveyn ve belki de yeni güne hasta başlayacak bir çocuk demektir. Bu nedenle bebek uyku tulumları kıdemli ebeveynlerin ilk tercihleri arasındadır. Bebek giyiminde ihtiyaçlara, mevsimlere, cinsiyete ve kişisel zevklere göre hazırlanan kıyafetler arasında uyku tulumları gösterir. Çıtçıtlı uyku tulumları, pantolon tipi uyku tulumları ve kundak tarzındaki uyku tulumu modelleri en yaygın kullanılanlar arasındadır. Bebek uyku tulumları hem kullanım rahatlığı hem de verdiği güven sayesinde ihtiyaç duyulan bebek giyim ürünlerindendir. Uyku tulumu modeli seçerken TOG, kumaş seçimi ve ölçü gibi dikkat edilecek noktalar vardır. Kriterlere uygun uyku tulumlarıyla düzenli bir uykuya sahip olacak, bebeğinizin gelişiminin onun ihtiyacı olan uykuyla desteklenmesine katkı sağlayacaksınız!

Bebek Uyku Tulumu Nasıl Kullanılır?

Bebek giyiminde çok çeşit olsa da özellikle yeni doğan bebeğinizi giydirirken hassaslığını göz önünde bulundurmalısınız. Üst üste kıyafet giydirmek onları rahatsız edebileceğinden, bebek tulumları gibi her mevsime uygun tek parça kıyafetler işinize yarayacaktır. Bebeğiniz uyurken üzerine pike ve battaniye benzeri örtüler örtmenize gerek kalmaması için tasarlanan uyku tulumlarının da kullanımı oldukça kolaydır. Tek parça yapısıyla bebeğinizi saracak tuluma, önce bebeğin bacakları ve kollarını geçirerek kolayca giydirebilirsiniz. Bunun için ilk adım doğru ölçüdeki uyku tulumunu bebeğinizin altına sererek yatarken giydirmek olacaktır.

Bebek Uyku Tulumu Neden Önemlidir?

İhtiyacınız olan uyku süresi bir bebek sahibi olunca düşüş gösterir. Bebeğiniz ağlayabilir, hastalanabilir ya da yalnızca o gece uyuyamayabilir. Tüm bu durumlarla beraber bebeğiniz hakkında “acaba üzerini açıyor mu?” diyerek endişelenmeniz tüm gece sizi uyutmayabilir. Uyku sırasında düşen vücut sıcaklığı ile farkında olmadan üşümek sorun yaratır. Mevsimlere göre farklı yapıda üretilen uyku tulumlarıyla bebekleriniz yaz sıcağında da kışın soğuğunda da korunacak ve rahat bir uyku uyuyabilecektir. Bebeğinizin gece hareket imkanını kısıtlayarak kendini uyandırmasını önlemesi ise uyku tulumlarının artılarından biridir. Uygun bir uyku tulumuyla bebeğinizi koruyabilirsiniz. Uyku tulumlarının olmazsa olmaz bazı özellikleri vardır;

• Uyku tulumunun kalitesi, bebeğinizin uyku kalitesini de etkiler. Alacağınız tulum mutlaka pamuk, keten veya bambu gibi doğal yapıdaki ürünlerden olmalıdır. Aksi takdirde terleten sentetik maddeler bebeğinizin cildine zarar verebilir.

• İlk zamanlarda bebeğin alt değişikliği hem ebeveyn için hem de bebek için zordur. Bu nedenle çıtçıtlı bebek tulumlarını tercih etmeniz sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır.

• Mevsimine göre uygun uyku tulumunu seçmek çok önemlidir. Tulumun yaz aylarında çok kalın, kış aylarında ise ince olması bebeğinizin huzurlu bir uyku uyumasını engeller. Yazları terletmeyen, kışları ise üşütmeyen bir uyku tulumu modeli tercih edilmelidir.

• Uyku tulumları, bebeğin rahatlığı açısından ne çok dar ne de çok bol olmalıdır, dolayısıyla ölçü önemli bir kriterdir.

• TOG değerlerine dikkat edilmeli, tavsiye edilen ölçülerde bebeğinizin vücut sıcaklığı ve yaşam alanına uygun tercihleri yapmalısınız.

Kışlık Bebek Uyku Tulumu Modelleri

Kış mevsimi özellikle bağışıklık sistemi henüz kuvvetlenmemiş bebeklerin çabucak hastalanmasına neden olur. Ebeveynler, bebek hırka ve bebek montları gibi kışlık kıyafetler ile onları korumaya çalışır. Özellikle kışlık bebek uyku tulumları bunu için oldukça iyi bir seçim olacaktır. Kışlık bebek uyku tulumu hem kalınlığı ile bebeğinizin soğuk almasını önleyecek hem de bebeğinizin üstünü açma riskini ortadan kaldıracaktır. Bebekler için üretilen uyku tulumu modelleri çok çeşitlidir. Yünlü, pamuk ve elyaf dolgulu, polarlı, ribanalı uyku tulumlarından biri mutlkaa ihtiyacınıza cevap verecektir. Sıcak bir eviniz varsa içi polarlı ve kalın bir tulum seçimi yanlış olabilir. Ancak, zor ısınan bir evde oturuyorsanız ürünün kolları uzun ve iç dolgusu kalın bir tulumu tercih edebilirsiniz. TOG değerleri sizi doğru tercihe yönlendirecektir.

Yazlık Bebek Uyku Tulumu Modelleri

Tıpkı soğuklar gibi, yaz aylarında terlemek de bebeğinizi hasta edebilir. Bu nedenle bebeğinizin sağlığı için yazlık uyku tulumları arasından odğru seçimi yapmalısınız. Yaz mevsimi için üretilen yazlık uyku tulumları, genellikle uzun kollu tulumlar yerine kısa kollu ve ince askılı tercih edilir. Tulumların iç dolgusu ise kış mevsimine oranla daha ince olmalıdır. Pamuklu ve hava alan bir kumaştan yapılan tulumlar yaz mevsimleri için her zaman iyi bir seçenek olmuştur. Yaz mevsimleri için genellikle düşük TOG değerli bebek uyku tulumları tercih edilir.

Uyku Tulumlarında TOG Nedir?

Kumaş seçimi önemlidir ancak bir kriter var ki aldığınız uyku tulumunun değerini belirler. Giyim sektöründe uyku malzemelerinin sıcaklığının belirlenmesinde kullanılan TOG ölçü birimi sayesinde kumaşların ne kadar yalıtımlı olduğu öğrenilebilir. TOG değerlerine göre kumaş ne kadar yalıtımlıysa o kadar sıcak tutma potansiyeline sahiptir; TOG ne kadar düşükse kumaş o kadaar hafif demektir.

Bebek Uyku Tulumu Kaç TOG Olmalı?

Bebeğiniz için doğru uyku tulumunu seçmek istiyorsanız TOG değerlerine dikkat etmelisiniz. Hassas vücuda sahip bebeklerde sağlıklı olan pamuklu kumaşların tercih edilmesidir.

• 3.5 TOG değerindeki tulumlar çok kalın

• 1.0 TOG daha ince yapısıyla daha sıcak havalar için

• 0.2 TOG ise penye şeklinde baharlıklardır denilebilir. TOG değerlerinde oda ve mevsimlerin sıcaklık dereceleri dikkate alınmalı, her bebeğin vücut sıcaklığının da farklılık göstereceği göz ardı edilmemelidir.

Erkek Bebek Uyku Tulumu Modelleri

Uyku tulumları arasında kullanımı ebeveynleri zorlamayacak şekilde kundak tipi ya da pantolon tipi üretilen Erkek bebek uyku tulumu modelleri mevcuttur. Erkek bebekler için tercih edilen renkler genelde mavi ve yeşil tonlarındadır. Ancak, sarı, turuncu, ve beyaz gibi renkler ya da üzeri desen baskılı uyku tulumu modelleri ailelerin ilk tercihleri arasında yer alır. Sevimli çizgifilm karakterleri, erkek bebeklere uygun desenlerle işlenmiş rengarenk tulumlarla çocuğunuzun rahat bir uyku uyumasını sağlayabilirsiniz. Erkek bebek tulumlarının alt kısmının açılır olması, bebeğinizin rahatça bezlenebilmesi ya da tuvalete gidebilmesi açısından önemlidir. Dolayısıyla, alt kısmı çıtçıtlı tulum modellerini tercih edebilirsiniz.

Kız Bebek Uyku Tulumu Modelleri

Pembe, turuncu ve lila gibi canlı renklerin tercih edildiği Kız bebek uyku tulumu modellerinde annelerin dikkat etmesi gereken önemli kriterlerden biri altının kolay açılır olmasıdır. Bebeğinizin altını bezlenmesi ve tuvalet ihtiyacının kolay karşılanması açısından tercih edeceğiniz uyku tulumu modeli önemlidir. Kundak ve pantolon tipi modeller annelerin tercihlerinde ilk sıralarda yer alır. Kız bebeklerin uyku tulumu süslemelerinde genellikle onlara uygun desenler, prenses baskıları ve çizgifilm karakterleri kullanılmaktadır.

Bebek Uyku Tulumu Fiyatları

Ailelerin minicik bebeklerini saracak güzel bebek uyku tulumu modelleri, desen ve kumaş kalitesine göre fiyatlarda çeşitlilik gösterebiliyor. Erkek ve kız bebek uyku tulumları birbirinden sevimli renk ve desenleri ile bebeğinize çok yakışacak. Günden güne büyüyecek bebekler için kullanılacak bebek kıyafetinin fiyat açısından uygun olması aileler için önemli olabilir. Bu nedenle en uygun bebek uyku tulumu fiyatları için bizi takip edebilir ve kaliteli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. Simisso’da en uygun bebek uyku tulumlarıyla ebeveynlerin ihtiyacı olan her şey burada!

World Axess Bonus Maximum Card Finans Visa Master Card Troy Verified by Visa Rapid SSL Master SecureCODE Chip & Pin

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.