sadsad x
asdasd
İade ve Geri Gönderim İşlemleri
 • Yeni aldığım ürün bozuk çıktı. Ne yapmalıyım?

  Yeni aldığınız ürünün son kullanma tarihi geçmişse veya ürünün bozuk olduğunu düşünüyorsanız, "Hesabım - Siparişlerim" sayfasından "İade Sütunundan X" butonuna basıp ürünün iadesini gerçekleştirebilirsiniz.

 • İptal ettiğim siparişimi nasıl tekrar aktif edebilirim?

  İptal edilen siparişler tekrar aktif edilemez. Satın almak istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyerek yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz.

 • Bilgim olmadan siparişim iptal edilmiş. Neden?

  Siparişinizdeki yetersiz bilgi veya ürünün tedarik edilememesi gibi nedenlerle sipariş iptali yapılabilmektedir.

  İptal durumunda ödemeniz açık provizyondaysa, açık provizyon işlemi iptal edilip sizden herhangi bir ödeme alınmaz. Bu durumda işlemler, ekstrenizde görünmez. Ancak havale/EFT ya da kredi kartı ile ödemeniz gerçekleşmişsepara iadeniz ödeme yönteminize göre yapılır. Geri ödeme süreleriyle ilgili detaylı bilgiye buradan (banka ve eft/havale geri ödeme süreleri maddesi) ulaşabilirsiniz. 

 • Ürünümü nasıl iptal edebilirim?

  Siparişinizdeki ürünü iptal edebilmeniz için ürün “İşleme Alındı” statüsünde olmalıdır. Ürün hazırlık aşamasında veya kargoya sürecinde olduğunda iptal edilemez. Bu durumda ürün size geldiğinde teslim almadan ya da kargoyu teslim aldıktan sonra iade koşulları kapsamında aynı adrese aynı kargo firmasıyla geri göndererek iade edebilirsiniz.

  Ürünü teslim aldıktan sonra iade sürecini başlatmak için “Hesabım – Siparişlerim” menüsünde ürünün yanında yer alan "İade" sütunundan "X" butonuna tıklayarak iade talebi açmalısınız.

  İade koşullarını öğrenmek için Yardım sayfasında yer alan "İade ve İptal Koşulları" kategorisini inceleyebilirsiniz.

 • Ürünümü nasıl iade edebilirim?

  Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde Simisso'ya başvurarak iade koşulları dahilinde, kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.

  Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda ekstra bir kutu içine konularak, hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir.

  Kurumsal faturaya sahip siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.

  İade koşullarını Yardım sayfasında "İade ve İptal Koşulları" kategorisinin altından inceleyebilirsiniz. İade sürecini başlatmak için “Hesabım – Siparişlerim” menüsünde ürünün yanında yer alan "İade Talebi Oluştur" butonuna tıklayarak iade talebi açın. İşlem yapmak istediğiniz ürünü seçerek “Ürünü İade Etmek İstiyorum” formunu doldurun. Sayfanın sağ alt tarafında bulunan "İade ve Geri Gönderim Şartlarını" okuduktan sonra “İade ve Geri Gönderim Şartlarını okudum, kabul ediyorum" kutucuğunu işaretleyerek “Devam Et” butonuna basın. Açılan yeni pencereden iade edeceğiniz ürün için belirtilen adımları takip edin. "Kaydet ve Bitir" butonuna bastıktan sonra kaydınızı oluşturmuş olacaksınız.

  Ekranda çıkan kargo bilgilerini kullanarak ürününüzü belirtilen tarihe kadar tüm aparatları, orijinal kutusu ve diğer belgeleriyle birlikte geri gönderin. Ürünü göndereceğiniz adres, iade için aldığınız kargo kodunun içerisinde mevcuttur. Herhangi bir adres belirtmenize gerek yoktur.

  Ürününüzün iade olarak onaylanmasının ardından tutarın hesabınıza yansıması, bankanızın geri ödeme süresine göre farklılık gösterir. Para iadesi ve bankaların geri ödeme süreleriyle ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için yine Yardım sayfasında "İade Durumu" kategorisinin altından erişebilirsiniz.

 • Siparişimi iptal/iade etmek istiyorum, kredi taksitlerim devam edecek mi?

  Siparişiniz iptal veya iade edilebilir durumda ise talebiniz onaylandıktan sonra sipariş tutarınızın tamamı tek seferde banka hesabınıza ödenir. Kredinizin toplam tutarı hesabınıza yatar, ancak bankanız, ödeme tablonuzda belirtilen taksit sayısı kadar ay boyunca ödemeleri talep etmeye devam eder. Taksitlerinizin ödeme planıyla ilgili detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

  Sipariş iptal ve iade işlemlerini "Hesabım - Siparişlerim" sayfasından inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.